K létu patří žlutá barva

Zkuste svůj byt doslova ponořit do banánového dipu. Vyzkoušejte jasnou žlutou barvu s příchutí banánu, atmosférou přímořských exotických krajů, kde tyto plody zrají na stromech a lákají ke konzumaci společně s velkým množstvím dalšího ovoce.

Žlutá je barva léta, optimismu a dozrávajícího ovoce

Žít v bytě obklopeni žlutou barvou, to je nejen velmi zábavné, ale také velice optimistické, vždyť právě žlutá barva patří k barvám léta víc než kterákoli jiná a navíc evokuje chuť dozrávajícího ovoce jako například ananasu, mirabelek, hrušek anebo banánů, které u nás sice nerostou, ale všichni je dobře znají.

Žlutá barva – ideální volba pro kuchyň

Žlutá barva je též ideální volbou pro kuchyňský dekor, je velmi inspirující a není snad lepší barvy, která váš den může rozzářit hned u snídaně, než právě žlutá barva.

Barevné mistrovské dílo spočívá v kombinování

Zvolíte-li banánově žlutou, můžete ji kombinovat s mnoha dalšími barvami, například s černou, šedou, bílou, zelenou a také s červenou. Díky žlutým stěnám a akcentům v podobě modrého sofa anebo červeného křesla můžete vytvořit doslova barevné mistrovské dílo.

Žlutá odpuzuje otravný hmyz

O žluté barvě je navíc známo, že odpuzuje mouchy, což pro vás může v létě znamenat jen pozitiva, váš byt nebude plný tohoto obtěžujícího létavého hmyzu. Ať už si vyberete pro svůj interiér jakýkoli odstín žluté barvy, můžete najít inspiraci v naší fotogalerii, která vám nabídne přes 30 fotografií interiérů, kde žlutá hraje prim.

O žluté jsme již psali

Žlutá barva vnese do interiéru slunce“ anebo „Oživte koupelnu pomocí žluté barvy“, to je jen malý výčet z našich článků, ve kterých jsme se věnovali možnostem využití žluté barvy v interiéru. Nezapomeňte na ně, stejně jako návštěva fotogalerie u tohoto článku jistě stojí za zhlédnutí.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: digsdigs.com

11.7.2014 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist