K létu patří chlad

Snad v žádném jiném ročním období si neuvědomujeme potřebu chladu, tak jako v létě. Snaha o stále čerstvé potraviny, vychlazené nápoje či zmražené zásoby se stává aktuálnější právě v teplých měsících roku. Pojďme se podívat na několik trendů a inovací v oblasti domácích chladniček, které pro nás výrobci připravili.

123924-1100x618.jpg Zdroj: archiv redakce

Snad v žádném jiném ročním období si neuvědomujeme potřebu chladu, tak jako v létě. Snaha o stále čerstvé potraviny, vychlazené nápoje či zmražené zásoby se stává aktuálnější právě v teplých měsících roku. Neuvědujeme si to pouze my, ale i výrobci domácích spotřebičů, kteří se neustále snaží své výrobky zdokonalovat a přiblížit je tak našim potřebám. Pojďme se podívat na několik trendů a inovací v oblasti domácích chladniček.

Zůstat čerstvý

V moderních domácích chladničkách je kladen důraz především na uchovávání čerstvých potravin a zachování jejich kvality. Tím je inspirován i systém Ever Fresh tvořící speciální nádoby na uložení potravin a vakuové čerpadlo. Nádobu s potravinami stačí uzavřít, a poté z ní s pomocí pumpy odčerpat vzduch. Nádoba samotná se může použít také k vaření na sporáku i v mikrovlnné troubě. Systém přináší výhody především v podobě úspory času a nákladů. Potraviny je možno skladovat bezpečně a zdravě déle, zůstane zachována jejich kvalita a riziko kontaminace jinými látkami v prostoru chladničky je minimální.

Zachování kvality

U uskladněných potravin dbáme na uchování jejich kvalit, především chuti a vůně. Speciální filtry dokáží vstřebat i ty nejintenzivnější pachy a zůstane tak zachována chuť i kvalita každé potraviny.

Moderní chladničky mají vnitřní stěny pokryty speciálním trvalým povlakem, který brání šíření bakterií a navíc chrání potraviny před napadením mikroby, plísněmi a prodlužuje jejich skladovatelnost v čerstvém stavu a vysoké kvalitě.
Systém Total No Frost udržuje jednotnou teplotu ve všech oddílech chladničky. Dokonalá cirkulace vzduchu zabraňuje tvorbě ledu nebo námrazy na stěnách, čímž odpadá stále se opakující proces odmrazování.

Vnitřní uspořádání, funkce pro volný čas

Chystáte-li se slavit, jistě uvítáte funkci Ice Party. Tato funkce dokáže ochladit šampaňské na správnou teplotu pro přípitek, a to přímo ve speciální nádobce. Zvolíte příslušnou funkci, teplota mrazáku se sama sníží, a to pouze na dobu, která je potřebná k vychlazení. O dosažení potřebné teploty vás uvědomí zvukový signál, proto se nemůže stát, že by došlo ke zmrznutí a prasknutí láhve.

Se systémem Play Zone pak není třeba vršit plechovky a láhve na sebe, není třeba se bát, že se neopatrnou manipulací převrhnou. Nápoje se také rychleji vychladí, neboť vzduch prostorem mezi láhvemi lépe cirkuluje. Tím nejlepším je ale flexibilita: prostor vzniká tam, kde je ho zrovna zapotřebí. Jakmile se určité místo uvolní, máte je ihned k dispozici. Systém lze podle potřeby použít na kterékoli poličce. Navíc je systém Play Zone neobyčejně jednoduchý, snadno se sestavuje a demontuje, přemísťuje a vyndává, dobře se čistí a dá se dokonce i umýt v myčce nádobí.

Moderní chladničky nabízí možnost uchovávání pokrmů s těmi nejvyššími parametry. Je zde celá řada nových funkcí pro optimalizaci chladících podmínek, prodlužuje se období, po které si pokrmy uchovají prvotřídní jakost a zůstávají čerstvými, ale zároveň je věnována nemalá pozornost i spotřebě elektrické energie a péči o životní prostředí. V neposlední řadě je kladen důraz na snadné použití a využití ve vašem volném času.

Zdroj: Merloni Elettrodomestici

12.7.2004 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist