K jarnímu úklidu

Období jara bývá spojené s celou řadou činností a událostí a jevů atd. Známe např. jarní únavu, ale také třeba jarní úklid. Po letošní dlouhé zimě se jistě mnohý s uživatelů chystá na generální, nebo alespoň nějak výraznější očistu interiéru. Nebudeme Vám nabízet prachovku, popřejme Vám pevné nervy, dobrou náladu a můžeme Vám také ukázat dva vysavače, které nás zaujaly a které je možné považovat, když už ne za úplně horkou novinku, tak minimálně za něco výjimečného.

118176-1100x618.jpg Celá galerie 4 Zdroj: archiv redakce

Jarní úklid má své opodstatnění a logiku. V zimním období se takřka nevětrá, pohybová aktivita je minimální a uživatelé mají přirozenou tendenci zateplit, zakonzervovat a uzavřít interiér svému okolí. Konzervace je pochopitelně ideálním prostředím pro výskyt alergenů, prachu, roztočů atp. Po každém zimním spánku je potřeba opravdu důkladně vyvětrat.

Luxusní model vhodný pro alergiky

Prvním ze dvou vysavačů je v podstatě exklusivní stojící vysavač britské firmy Dyson DC15 Ball. Na tzv. stojící vysavače si tuzemský zákazník uživatel pomalu začíná zvykat. Na tomto výrobku je zajímavá inovativní snaha eliminovat výskyt alergenů a vyloučit jakýkoliv kontakt uživatele s vysávanými nečistotami při vyměňování zásobníku. DC15 Ballpožívá technologii RootCyclone™ k zachycení nejmenších prachových částic při zachování 100% sacího výkonu. Model také splňuje přísná kritéria britské nadace BAF, které se zabývá vhodností či nevhodností toho kterého produktu pro alergické uživatele. DC15 Ball je vybaven HEPA filtrem za motorem, který zachytí mikroskopické částice prachu. Filtr o ploše 310.000 mm² má antibakteriální vrstvu. Cena vysavače s dosahem hadice 12 m je těsně pod hranicí 19 000Kč.

Velká inspirativní fotogalerie jarních dekorací

Parní vysavač
Parní vysavač funguje podobně jako vysavač „běžný“. Pára, podobně jako voda ve vodních vysavačích, je vháněna do hubice, kde lidově řečeno nabírá – nasává prach a nečistoty a odvádí je do zásobníku. Parní vysavače patří mezi víceúčelové. Jsou schopny vysávat, vytírat a pomocí přípravků také dezinfikovat všechny typy podlah a podlahových krytin. Dokáží čistit okna a skleněné plochy. Cena modelu SIMAC VAS 60, který nás zaujal množstvím doplňků a nástavců a také devítimetrovým dosahem hadice se pohybuje klem 12 000Kč.
Jaroslav Zákolnaský
Foto Simac, Dyson
8.5.2006 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist