K čemu je „bar“?

Bar je populární součástí obytného interiéru už od 19.století a v současné době se zvonu dostává do módy a to zejména díky oblíbenému řešení interiéru, který počítá se spojením obývacího pokoje a kuchyně. Bar pak může být nejen příjemným místem k servírování, ale také zajímavým předělem mezi pracovní a pobytovou, společenskou částí kuchyně otevřeně navázané na obytný pokoj.

126244-1100x618.jpg Celá galerie 4 Zdroj: archiv redakce

Spojení obývacího pokoje a kuchyně je velmi logické a bar může být jakousi přestupní stanicí mezi spojenými místnostmi. Kuchyň je pracovním místem určeným k přípravě pokrm a nápojů a obývací pokoj je místnost společenská, ve které bývá velmi často jídelní kout, kde se schází rodina, kde se obědvá a nebo se jen pije káva atp. Bar pak svým určením patří právě sem, tedy do obývacího pokoje, do společnosti, a pokud si rodina pozve návštěvu, bude bar příjemným zpestřením, třeba pro servírování destilátů nebo aperitivu. A nepřehlédnutelnou rolí baru je pak také jeho schopnost zcela přirozeně vytvořit hranici mezi pokojem, tedy společenskou částí bytu a mezi kuchyní.

Bar mezi kuchyni a pokojem

Zejména pokud je bar vytvořen navázáním či rozšířením pracovní desky kuchyňské sestavy, vzniká zajímavý efekt, kde kuchyňský pult je z jedné strany kuchyní a z druhé barem. Nikdo pak nemůže a ani nemá tendenci říct, že kuchyň stojí nebo zasahuje do obývacího pokoje, protože mezi kuchyní a pokojem je ještě bar, jaká si „třetí místnost“, respektive třetí funkční oblast, přechodové pásmo s vlastní a velmi sympatickou rolí. Kuchyň se tak spolehlivě oddělena a to bez použití dělících příček, které by prostor rozdělily a zmenšily.

O možnostech zřízení baru čtěte ZDE.

Red.
Foto: Hanák nábytek, Sedlák interiéry, Lakon

26.1.2009 12:02

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist