Jsou mobilní klimatizace kompromisem? Nikoliv!

Na první pohled se může zdát, že pojem jako mobilní klimatizace není něco, co by měl znát každý. Jistě že ne. Pokud jste ale v situaci, kdy zrovna stavíte nebo rekonstruujete své bydlení, jistě jste se s ním setkali. V době renovací nad klimatizací přemýšlí každý, protože i v zimním období si dokážeme živě vybavit to nesnesitelné horko, které v letních dnech panuje. Bez klimatizace se před ním neschováte. Ne, ani žaluzie vás neochrání!

perex_titulka-4-1100x618.jpg Zdroj: vzdusin.cz

Jaké možnosti máte?

Ať už jsou letní dny přímo před vámi, nebo patříte k těm, kteří rádi přemýšlí dopředu, rozhodně se vám hodí vědět, co vše je na trhu k dostání. Ke zchlazení vám pomůžou klimatizace, ochlazovače vzduchu nebo ventilátory, jejichž přehled naleznete na Vzdušín.cz. Co je ale nejúčinnější?

Začněme od ventilátorů. Snad každá domácnost vlastní minimálně jeden kousek, a to buď stolní – v podstatě moderní provedení větráku, které funguje na daleko tišším principu – nebo sloupový, jehož výhodou je modernější design. Na základě zvolené intenzity rozpohybují vzduch okolo sebe, čímž vytvářejí pocit svěžího proudění. Rozhodně dokáže zpříjemnit nejeden parný den, bohužel ale veškeré kouzlo končí po jeho vypnutí.

Daleko výkonnější jsou ochlazovače. Ty totiž nevytváří příjemný vánek. Dokážou pocitově snížit teplotu v místnosti tím, že rozhání do místnosti ochlazený vzduch. Teplota se snižuje pomocí studené vody nebo ledu, který ventilátor v mikročástečkách rozptyluje do místnosti. Bohužel nedokáže dosáhnout stabilního snížení teploty v celé místnosti, rozhodně však dosahuje lepšího a trvalejšího efektu než ventilátor.

Z hlediska chladícího efektu vyhrává na celé čáře klimatizace, která funguje na výrazně odlišném principu. Nelze totiž říci, že by pracovala se vzduchem, který se v místnosti právě nachází. Místo toho jej z pokoje odvádí pryč a nahrazuje jej vzduchem ochlazeným.

Díky tomu dokáže snížit teplotu v celé místnosti a chladnější ovzduší se udrží i delší dobu po vypnutí jednotky. A že jste někde četli, že klimatizace nejsou zrovna ekologickým řešením? Opak je pravdou!

Mobilní klimatizace jako nejlepší cesta k osvěžení

Pokud jste se rozhodli pro klimatizaci, ještě před vámi stojí jedno rozhodnutí. Zvolit klimatizaci stacionární, nebo mobilní?

Nástěnné klimatizace jsou, co se týče chladícího efektu, nejúčinnější. Chod je velmi tichý a mnoho z nich má také zabudované tepelné čerpadlo, takže jejich funkce využijete i v chladnějších měsících. Rozdělit je můžeme na typ split a multisplit, což označuje počet vnitřních jednotek, které jsou napojeny na jeden systém.

Místnost sice vychladí perfektně, při jejich instalaci ale také musíte myslet na prostor pro venkovní jednotku, která odvádí teplo z místnosti ven. Pokud na ni prostor nemáte, klimatizace Unico nabízejí řešení bez venkovní jednotky, musíte však počítat s tím, že je potřeba zabudovat kruhové průduchy. Ne pro všechny je to ale ideální varianta.

Mobilní klimatizace od Vzdušín.cz si s nechtěnými úpravami interiéru i exteriéru umí poradit, přesto je ochlazení místnosti velice efektivní. Jak to ale dokážou bez venkovní jednotky a bez průduch?

Jejich kouzlo spočívá v horkovzdušné trubici, kterou je třeba připevnit k oknu. S ideálním řešením přichází mobilní klimatizace Olimpia Splendid DOLCECLIMA Air Pro 13 A+ WiFi, která je k dostání i s příslušenstvím usnadňujícím instalaci této hadice. Ostatně, přesvědčte se o tom sami prostřednictvím tohoto videa.

Jak je vidět, prezentovaný typ je velmi snadný jak z hlediska instalace, tak i údržby. Díky energetické třídě A, funkci Silent, ovládání pomocí Wi-Fi a automatickému výparníku kondenzátu se jedná o ideální variantu pro všechny náročné zákazníky. A to vše bez vrtání a šroubování.

Mobilní klimatizace tak rozhodně nejsou druhořadým řešením, pokud jde o horké letní dny. Naopak, čím dál více se stávají volbou číslo jedna. Zvolte si i vy tu vaši!

20.8.2020 3:03 | autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist