Jsou i trochu jiné koupelny

Základní klasiku zná každý. Trh obohatil naši volbu, jak si zařídíme koupelnu, o různé tvary van, bohatou nabídku sanity a baterií, jakož i výběr ze široké škály podlah a obkladů. A pak jsou návrháři, kteří se trochu ohlédnou do minulosti a najdou pro novou dobu starý styl.

02_park-avenue_immagine_20150311160208-1100x618.jpg Celá galerie 12 Zdroj: Archello

Jednou z takových mile překvapivých sestav byla koupelnová kolekce Park Avenue. Není nějak přezdobená, ani silně zlacená, neblyští se. Svým stylem a vzhledem se pohybuje někde mezi klasicismem a modernismem, čerpá z kánonů dekoru, které vládly New Yorku počátkem dvacátého století.

Původ je italský

Vytvořil ji totiž italský architekt Paolo Funghi, který při jejím vzniku pečlivé dbal na italské tradice. Jinými slovy: Uplatnil úžasný cit pro tvar a formu, znatelný je vliv toskánského řemesla. Funghi stvořil moderními prostředky „obytnou lázeň“, která odpovídá potřebám současného náročného zákazníka a zároveň připomíná klasický vzhled koupelen, jež používala horní třída ve svých bytech na newyorské Park Avenue na přelomu devatenáctého a dvacátého století.

Podařilo se mu pozměnit poněkud definici luxusu.

Jeho kolekce není minulostí nijak svázána a omezena, minimalistické tvary a jemné linky ji posouvají od funkční užitkovosti k místu, kde se žije a pobývá – bydlí.

Kompletní sestava má samozřejmě mnohem víc prvků a Italové jsou jí tak nadšeni, že při hodnocení vzpomínají na tvořivého ducha Leonarda da Vinci, který – jak podle nich dokazuje právě koupelna Park Avenue – stále žije…

Můžeme mít možná pocit, že je to trochu nadnesené, ale určitě budeme souhlasit s tím, že pobývat v tomto typu koupelny může být příjemný blahodárný zážitek.

Jiné možnosti

Pokud je luxusní koupelna nad naše prostorové či finanční možnosti, neznamená to, že bychom z té naší nutně museli udělat „jeden obrázek z běžného katalogu“. Podívejte se na přidané obrázky, které už s italskou kolekcí nesouvisí. Tapeta, neobvyklá křesla a barva, nebo naopak jeden tón, působí to jinak a zajímavě. Pokud vám nechybí fantazie, může být u vás i koupelna originálním solitérem.

20.11.2017 5:30 | autor: Vladimíra Storchová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist