Jídelní zóna jako zajímavý střed místnosti

Zajímáte se o to, jak a kde umístit jídelní zónu ve svém bytě? Pak rozhodně čtěte dál, toto téma je právě na pořadu dne. Možná vám řešení tohoto problému připadá trochu skličující, ale není třeba zoufat, jsme tu proto, abychom vám pomohli a minimálně vás nasměrovali tím správným směrem.

131426-1100x618.jpg Celá galerie 28 Zdroj: archiv redakce

Jednoduché nápady snadno zrealizujete i u vás doma

Předpokládáme, že vaše jídelní zóna by neměla zabrat celou místnost. Věřte tomu nebo ne, čím více jsme zkoumali právě tuto otázku, tím více bylo jasné, že někdy méně znamená více. Pro některé z vás možná bude překvapivé zjištění, že velký počet nápadů a návrhů, které vám dnes přinášíme ve fotogalerii u článku, bude velmi snadno realizovatelných i u vás doma. To je jistě dobrá zpráva i pro ty z vás, kteří mají na realizaci jídelní zóny ve svém bytě jen omezené finanční zdroje.

Jaké by mělo být posezení?

U jídelního stolu nutně nemusí být jen židle, což velmi dobře pochopíte ihned po zhlédnutí několika luxusně vypadajících jídelních zón ve fotogalerii. Místo židlí mohou stejně dobře posloužit i lavice. U jídla se nesedí zase tak dlouho, jako například u televize, abyste se nutně museli opírat a navíc je to skvělá možnost, jak přidat k jídelnímu stolu místa k sezení navíc, pokud se objeví návštěva. Na lavici dejte sedák, aby bylo sezení pohodlnější, a vaše jídelní zóna bude dokonalá. Lavice může být ze stejného materiálu, jako je jídelní stůl, ale ovšem ani kontrastní provedení a odlišný způsob zpracování, včetně barev nemusí být na závadu.

Scházíte se u jídla jen ve dvou?

Jestliže jste málopočetná rodina anebo jen dvojice, nebudete potřebovat (alespoň prozatím) velkou jídelní zónu. Můžete ji tedy velmi snadno vytvořit tak, že pouze prodloužíte například kuchyňský ostrůvek a přidáte k němu dvě barové židličky. Vhodné je i řešení s malým vyklápěcím stolkem. Nad touto částí, která pro vás supluje jídelnu, by mělo být k dispozici nejlépe stahovací závěsné světlo, které budete moci přizpůsobit svým potřebám.

Co dát na jídelní stůl?

Je-li váš jídelní stůl dostatečně velký, bude to chtít něco na něj. Dobrou službu jak praktickou, tak estetickou, vám udělá hezká mísa s čerstvým ovocem anebo kytice v jednoduché váze. Velké aranžmá uprostřed stolu není obvykle příliš praktické, ale menší nižší kytka, to je jiná. Zkuste například i ovoce v míse vyladit s barvami použitými ve vaší jídelní zóně. Je-li vymalovaná oranžovou barvou, skvělým doplňkem budou pomeranče. Máte-li slabost pro svěží zelenkavou barvu, kterou jste vymalovali tento prostor, do mísy naskládejte jablka druhu Golden delicious, nebo Granny Smith.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: decoist.com

9.12.2014 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist