Jídelna – ano či ne?

Máte k dispozici celý pokoj nebo alespoň dostatečný prostor u kuchyňského koutu a přemýšlíte, co s ním? Jestli jej zařídit jako pracovnu nebo jako malé posezení s přáteli? A co takhle jídelna? Tu jste hned zavrhli, protože ji nepotřebujete? Zkuste se na ni ale podívat z dlouhodobějšího hlediska…

126423-1100x618.jpg Celá galerie 4 Zdroj: archiv redakce

Máte velkou kuchyň, do které se jakž takž vejde jak jídelní stůl, tak šest židlí. Prostor, který se skrývá za dveřmi, je sice zbytečně prázdný, ale zrovna jídelnu v něm nevidíte. Dobře. Zkuste si ale představit, že stěnu probouráte a místnost tak zvětšíte. Kromě stolu se vám sem budou hodit i skříňky s talíři a příbory, které budou konečně při ruce.

Příbory po ruce

Jídelna není jen jídelní stůl, židle a kolem prázdno. Jídelnu můžete využít i jako prostor pro talíře, hrnečky či příbory, které se hodí vždycky spíše tam, kde se pohybují strávníci, než vedle dřezu.

Tím, že si zařídíte jídelnu jednoduchými komodami, ulehčíte i kuchyni, ve které tak zbude spousta místa na hrnce, pánve, vařečky či plechy, zkrátka na to, co potřebuje pouze hospodyňka. Děti budou chystat příbory, aniž by se kuchařce motaly pod nohama.

Talíře tam, kde jsou třeba

A hrnec s teplou polévkou jednoduše postavíte doprostřed stolu, kam už zbytek rodiny bez vašeho vědomí naskládal talíře.

Pamatujte ale i na to, že z kuchyně do jídelny, případně z kuchyňského koutu do jídelního, by neměla mít kuchařka nijak složitou cestu.

Jídelny – velká inspirativní fotogalerie

Jak využít nový prostor?

A co pořídit na uvolněné místo v kuchyni? Co třeba myčku, troubu? Že už všechno máte? Tak co se poohlédnout po peci na pizzu? Nebo po speciální ledničce na vína? Do velké kuchyně přece patří i velké věci, zvlášť jsou-li jejich výsledky kde ochutnat.

Martina Tlachová
Foto: Megastore

3.4.2009 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist