Jezírko se stane perlou vaší zahrady

Voda je úžasná čarodějka. Kromě neodolatelné krásy vnese do zahrady tolik potřebný klid a uvolnění, ale zároveň se stane výraznou dynamickou a pohybovou složkou. To všechno dokáže zahradní jezírko. Přitom jeho pořízení není nijak náročné a jeho stavba je překvapivě jednoduchá.

shutterstock_210087622-1100x618.jpg Celá galerie 15 Zdroj: shutterstock.com

Poslední dobou zahradní jezírka začínají vytlačovat z našich pozemků velmi rozšířené namodralé hladiny bazénů. Dají se v nich totiž pěstovat květiny i ryby, ale některé typy se dokonce dají využít i ke koupání. Navíc jsou však od na rozdíl od bazénů krásnou zahradní dekorací. Co říkáte, pustíte se do toho? Na postup prací se můžete podívat v naší fotogalerii.

Výhodou je rychlá instalace

Když se rozhodnete pro plastové jezírko, rozhodně neprohloupíte. Jeho instalace je velmi rychlá a jednoduchá, takže se z něj můžete těšit už letošní léto. Zvláště pokud vám budou stačit standardní rozměry.

Plastová jezírka disponují integrovanými zónami pro rostliny. Navíc jsou vybavené příslušenstvím včetně hadic, které se dají nenápadně zabudovat do fasády.

Založte je u terasy nebo pergoly

Zahradní jezírka je ideální umístit blízko terasy nebo pergoly či jiného zahradního sezení, abyste mohli v klidu pozorovat život ve vodě. Výhodou je, že designové osvětlení se dá bez problémů zabudovat do celkového uspořádání terasy.

Dobré je při budování jezírka myslet i na sluneční záření. Ideální je, aby na hladinu dopadalo čtyři až šest hodin denně. V nádržích, které jsou vystaveny intenzivnímu slunečnímu záření, se hodně tvoří vodní řasy. Může za to přílišné zahřívání vody.

Stromy a keře by měly být co nejdál

Listnaté a jehličnaté stromy, stejně tak jako agresivně se rozrůstající keře, by se měly nacházet co nejdál od jezírka.

Kvůli zamrznutí vody v jezírku se doporučuje minimální hloubka 80 centimetrů. Zároveň je obsluha jezírka výrazně příjemnější, když jsou blízko něj přípojky elektrického proudu i vody. Hadice by měla mít co možná největší průměr, aby se zamezilo ztrátám způsobeným třením.

Kromě výběru správné kombinace čerpadla, filtru a čisticího zařízení hraje důležitou roli také poloha čerpadla. To by mělo ležet co možná nejhlouběji, aby šly bez problémů přečerpat usazeniny ze dna nádrže.

19.8.2020 4:53 | autor: Ivana Kukalová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist