Ježek s knihami

Britská designérka Holly Palmer teprve minulý rok ukončila studia na Bucks New University a přesto se jí podařilo na sebe upozornit návrhem a realizaci velmi podařené knihovny. Ta zaujala i naší redakci a i když Holly neměla víc, než dvě fotografie, tak jsme se rozhodli nakonec přeci jen alespoň krátkou anoncí přinést inspiraci z Anglie přímo na stránky Living.cz

126855-1100x618.jpg Celá galerie 2 Zdroj: archiv redakce

Holly Palmer ale zároveň není žádným nováčkem, jejíž jméno by se v médiích objevilo poprvé, nicméně, měla štěstí, že její „Book Porcupine“, čili „Ježek s knihami“ či chcete-li  „Knižní Ježek“ našel svého výrobce a díky tomu je možné Book Porcupine  pořídit za 950 L. Pokud tedy sbíráte umění a máte-li zároveň pocit, že tak, jako slavní sběratelé, dovedete odhalit talent umělce ještě dřív, než se to rozkřikne po celém světě a tedy ještě dřív, než jeho ceny stoupnou alespoň o 1000%, pak neváhejte. Book Porcupine  za to asi opravdu stojí.

Velká fotogalerie stylového nábytku

Knihovna jako socha (?)

Pravdou zůstává, že předměty denní potřeby, čili nábytek, sklenice a nebo např. oblečení atd., by měly být v prvé řadě praktické a teprve až pak by se měly zabývat svým vzhledem. A nebo přesněji řečeno, vzhled a praktičnost by měly jít ruku v ruce. A někde tedy musí existovat hranice, za kterou jsou věci už jenom praktické a tedy o to méně hezké a nebo jenom hezké, přičemž pak začne pokulhávat ona praktičnost. Nicméně, kdo je rozhodčím soudcem takového sporu a kdo tedy řekne, že např. Book Porcupine je více sochou než knihovnou? A je více sochou než knihovnou? A pokud ano, pak je to chyba?

TIP: Napište nám o tom na redakční email redakce@living.cz a ty nejlepší, nejpřesvědčivější, byť krátké vaše úvahy rádi zveřejníme.

Další inspirace pro bydlení
Red.
Foto: hollypalmeronline.co.uk

16.9.2009 12:02

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist