Ještě nemáte vyřešený studentský pokoj? Inspirujte se!

Pro děti školou povinné a stejně tak pro středoškolskou či učňovskou mládež, začíná s příchodem září školní rok. Pokud nemáte studentský pokoj ještě vyřešen a musíte-li vše stihnout tzv. na poslední chvíli, pak pamatujte na několik základních pravidel, která by každá taková místnost měla splňovat. Zároveň vám nabízíme několik inspirací.

134129-1100x618.jpg Celá galerie 4 Zdroj: archiv redakce

Ať už je to pokoj pro prvňáčka, žáka druhého stupně nebo pro maturanta, pak musí splňovat  základní pravidla ošetřující zejména pracovní místo, tedy židli, stůl, jeho osvětlení a úložné prostory pro knihy, sešity a jiné školní pomůcky. Této problematice se věnujeme ZDE.

NEZAPOMEŇTE:
zároveň je potřeba počítat s tím, že pokoj nebudete přece měnit každý rok a tak je potřeba kupovat nábytek alespoň s výhledem na pět let dopředu.

MÁTE DOMA PRVŇÁČKA? Pak zejména pro vás platilo předcházející upozornění a nemyslete si, že pokud prvňáčkovi koupíte psací stůl s Mickey Mousem, tak že mu jeho první žákovské povinnosti nějak ulehčíte. Pracovní místo by mělo prvňáčkovi vydržet alespoň do příchodu druhého stupně základní školy a desetileté dítě už bude mít jiné potřeby a vkus, než dítě šestileté. A psací stůl by neměl vypadat jako hračka, ale jako již „vážné“ pracovní místo.

TIP: pokud si můžete dovolit počkat do konce září a pokud tedy vaše dítě zvládne ještě jeden měsíc používat stávající vybavení svého pokoje, pak nenakupujte všechno hned a počkejte si přibližně jeden měsíc, než obchodníci pochopí, že boom prodeje školních pomůcek skončil a nasadí slevové akce.

Red.
Foto TV PRIMA,

27.8.2008 12:02

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist