Jen kousek za městem stojí starý dům s krásnou kuchyní

V krajině, která obklopuje Paříž, v nevelké vzdálenosti od hlavního města Francie, stojí statek ze 17. století, který dřív sloužil jako jakási dependance paláce ve Versailles pro ubytování hostů. Nový současný majitel vdechl zanedbané venkovské stavbě nový život.

18_dsc9784-1100x618.jpg Celá galerie 14 Zdroj: Abimis

Po zchátralosti není ani stopy. Rekonstrukce a přestavba udělali z původního domu luxusní a pohodlnou rezidenci. Je pěkně ukrytý v krajině a nabízí výhled na legendární Forêt de Marly, oblíbené lovecké místo mezi francouzskou nejvyšší šlechtou obklopující královský dvůr.

Celý projekt byl otevřen rekonstrukcí statku v zámeckém stylu, základním požadavkem bylo respektovat a zachovat všechny historické budovy jak z hlediska vnější struktury, tak uvnitř. Pro interiéry byl pečlivě vybrán nábytek a ostatní vybavení, které tvoří vyladěnou směs francouzských starožitných kusů a italského desénového zařízení a světel modernějšího vzhledu.

Kontrast mezi aktivitou a ultramodernou je fascinující. Vše se odehrálo pod režií architektonického ateliéru Julie Smith.

Kuchyně je osou domu

Vzácné starožitnosti se z bezpečnostních důvodů nefotografují, stejně jako se neukazují domy tak, aby je bylo možné podle obrázků najít… proto musíte popustit uzdu své fantazii. Ale nabídneme vám i v detailech kuchyni.

Majitel si přál, aby místnost, kterou pro kuchyň zvolili, hrála pro domácké prostředí a atmosféru hlavní roli, aby byla pohodlným a společenským místem, kde se všichni sejdou a kde se rychle a hladce řeší kulinářské úkoly…
Snad i proto padla volba na kuchyňskou sestavu Atelier značky Abimis, která flexibilně navrhne a vyrobí každou kuchyni na míru tak, aby zapadla do prostředí. I proto vám za týden představíme jinou realizaci, tentokrát v novém bytě, abyste mohli porovnat přístup a kreativitu značky, která opravdu není laciná, ale je úspěšná.

Fakta o vybavení

Architekt se rozhodl, že do středu kuchyně umístí velký obdélníkový modul z nerezové oceli bohatě vybavený úložnými prostory. Povrch z šedého pískovce Pietra Selena tu poskytuje velkorysou pracovní plochu, která v případě potřeby může posloužit i jako stůl. Varný blok, který jinak obvykle tvoří centrum v podobě ostrova, je umístěno vedle původního starobylého kamenného dřezu. Funkčnost celého prostoru povyšují původní příborníky a komody z 19. století, pokryté nerezovými pracovními deskami Abimis, u ostatních ploch je použit již zmíněný pískovec.

Architekti, kteří uváděli v život původní projekt, ukládající jim kombinace starožitného a moderního museli řešit řadu provozních obtíží, protože i kontext, přesněji řečeno stavba samotná, stropy, podlahy i zdivo, byla nejen rustikální, ale i starožitná. Citlivě zachovali, co zachovat šlo, pomohly repase i nově vyrobené původní detaily. Praktické, elegantní a funkční vyznění celé kuchyně je důkazem toho, že všichni pracovali dobře.

 

20.9.2021 10:30 | autor: Vladimíra Storchová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist