Jellyfish house – dům inspirovaný medúzami

Jak je to krásné, když se moderní architektura vzhlédne v přírodě a na její počest pak nechá vzniknout úctyhodným stavbám, které přímo odráží její dokonale promyšlené proporce, světla a motivy. Přesně tak tomu je i v případě úchvatné stavby Jellyfish house.

Místo, kde horké španělské slunce proniká skrz skleněné stěny, vytváří duhově tyrkysový odraz v celém domě. Modernismus a avantgarda, přeměněná ve středomořské klima skýtají skutečně úrodnou půdu pro luxusní život. I tak bychom mohli charakterizovat honosnou, bílou stavbu, jenž nese název Jellyfish house, neboli dům medúz .

Koncepčně byl dům upraven ve znamení eco-friendly, čili byl uzpůsoben pro potřeby životního prostředí, aby bylo možné plně využít potenciál okolní krajiny, která každého návštěvníka okouzlí především svou hlavní předností, kterou je bezesporu výhled na pláž a moře.

Úrovně domu se proplétají skrze prostoupená a světlem zalitá schodiště, která vám umožní nejen procházet mezi jednotlivými patry, ale zavedou vás rovněž do rozlehlé zahrady, nebo na terasu. Domu se více než daří překonat hranice mezi vnitřním a vnějším prostředím, čímž dokonale bourá zažité hranice o uzavřeném interiéru.

Uvnitř domu vás prosklené schodiště zavede také na střechu, kde je bazén, chytře nasměrovaný na pohoří Sierra Blanca. Volný okraj bazénu, má skleněné dno a panoramatické okno, jehož prostřednictvím lze sledovat, co se právě děje v kuchyni. Střešní terasa pak nabízí prostor pro opalování a volnou relaxaci.

Masivní skla se speciální vnitřní úpravou pak promítají překrásné světelné efekty na podlahu a stěny. Všude hrají odstíny modré, zelenkavé a tyrkysové.

Původní koncept zabírá čtyři úrovně a zahrnuje pět pokojů, včetně dvou základních pilířů domu s velkou terasou, kuchyní, saunouparní lázní. Celková plocha domu je 650 metrů čtverečních.

Stěny v místnosti jsou vyrobeny z betonových plátů, spojených skleněnými tabulemi, umožňujícími prostup světla do interiéru domu po celé jeho obytné ploše.  Skříně, jimž byl propůjčen posuvný systém dveří s průhledným sklem, také rozptylují světlo a svou troškou tak přispívají do pověstného mlýna – tedy do souhry světelných efektů, ne náhodou podobných mořské hlubině.

Lucie Sýkorová

Foto: Freshome.com

18.7.2014 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist