Jejich aplikace je líbivá, snadná a vypadá skvěle: Nalepte si na zeď samolepky!

Je vašim přáním vtisknout místnosti neokoukaný design nebo ji celkově ozvláštnit či prozářit? Pojďte se spolu s námi bavit nálepkami, co povýší váš příbytek na druhou a ten už konečně nebude nudný.

Nevšední využití samolepek!

Nemůžete si dovolit komfort a přepych 3+1, a proto přebýváte v garsonce, kde musíte šetřit s místem více než kde jinde? Vyhrajte si s vizuálními efekty, co vám sice nepřičarují několik metrů čtverečních navíc, ale navodí pocit dokonalého estetického „protažení“. Pro tyto účely se báječně hodí symbol mostu, co voní dálkami, ale i příslibem dobrodružství. Nebo si do pokoje instalujte další okno – bude stále otevřené, a přesto na vás nepotáhne.

Když toužíte po posteli s čelem

Nemusíte tu vaši stávající vypoklonkovat z bytu, hravě postačí, když si na hlavní zeď nalepíte symboly popřípadě obrázky tak, že budou dokonale suplovat pelest. Pohrajte si s fantazií, rozhodně tento zdobný nástěnný prvek oceníte.

Sáhli jste v minulosti po jednoduché dřevěné posteli s čelem, která je sice po praktické stránce skvělá, ale co se týká vzhledu, nyní byste zvolili naprosto jiný model? Zkuste okoukanou stěnu nad postelí vyšperkovat například zajímavým nadpisem nebo citátem, který je vám mantrou. Budete tak mít své životní heslo pořád na očích.

Oživte schodiště

Schodiště se už dávno nemusí nést ve znamení nudy. Každý jeden schod může být nositelem slov, které vám po přečtení při stoupání do patra, dají dohromady refrén oblíbené písničky, vtipnou hlášku nebo životní moudro. Od teď k vám může promlouvat i vaše schodiště, pokud mu to tedy umožníte.

Když nechcete znát pohlaví děťátka

Jste v očekávání a nechcete si nechat sdělit pohlaví vašeho miminka? Jenomže když se náhle doberete k zařizování dětského pokojíčku, cítíte se bezradně, protože nevíte jakou barvu stěn zvolit? Neváhejte přistoupit k neutrálním tónům a ty poté zvýraznit tematickými samolepkami. Před bílou poličku tak můžete nalepit motiv bělostného nadýchaného obláčku, na vypínač spinkající kočku nebo boční stěny něžné zlatavé hvězdy s měsícem nebo sovu, co z větvičky nad postýlkou bdí nad spánkem vašeho nejmenšího.

Jak si poradit s nalepením samolepek?

Stěna, na kterou má samolepka přijít, musí být zbavena mastnoty. Proto se doporučuje dané místo přejet hadříkem namočeným v saponátové vodě. Případný mastný film bude pryč.

Pokud lepíte samolepky na zeď, která byla opakovaně malována, nejprve se ujistěte, zda předešlý nátěr drží a nedrolí se. Špachtle vám v tomto případě udělá jasno. Jinak by se klidně mohlo stát, že byste o nátěr v inkriminovaném bodě přišli ve chvíli, kdy samolepku odstraníte.

Malujete místnost a plánuje hlavní stěnu polepit nálepkami? Nechejte barvu dostatečně proschnout. Doporučuje se nejlépe 10 dní.

Pro lepší přesnost je vhodné si přesně zaměřit tužkou místo nalepení, a to zvlášť u náročných motivů, jako jsou rozvětvené stromy, keře, květinové nebo zvířecí aplikace.

Text: Lenka Zelnitiusová
Foto: Pinterest.com, wallvinil.cz

11.11.2015 4:28

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist