Jednopokojový byt v jednotném stylu

Často se setkáváme s neutříděným konceptem zařízení interiéru. Buďto to neladí anebo to zabírá příliš mnoho prostoru – ať už je řeč o nábytku nebo dekoracích, zkrátka a dobře je načase tento problém jednou pro vždy vyřešit.

122158-1100x618.jpg Celá galerie 17 Zdroj: archiv redakce

Takzvaný jednopokoják neboli garsonka – tedy jednopokojový byt, je příznačný zejména pro bydlení mladých nebo takzvaných „singles“. Společný prostor  zde nuceně musí obsáhnout ekvivalenty jako je relax, prácespánek. Zařízení prostoru již navazuje na určitou architekturu, jsou tu dveře, okna, stropy, podlahy v určitých tvarech, barváchmateriálech, které, pokud my neurčujeme, měli bychom je respektovat.

Velká inspirativní fotogalerie ložnic

Pokud je prostor dostačující, může se přidružit i stolování v podobě jídelního koutku. V případě těchto drobnobytečků se, pokud to velikost prostoru dovolí, vyplatí používat posuvné paravány, vertikální žaluzie před postel, případně postel umístit za opticky dělící příčku a  posuvné stěny pak před kuchyňskou linku.

Při zařizování takových prostorů vždy platí, že méně je více. Platí, pořídit jen to nezbytné a střídmou ruku při výběru  extravagantních tvarů. Raději zvolte vždy maximální jednoduchost ve tvarechbarvách. Barevně si bohatě vystačíte se dvěma barvami tón v tónu. Vhodné jsou tlumené a světlé odstíny, které opticky zvětšují prostor, ideální je jednotný materiál nábytku– nekombinujte dřevokovem ani kámen se dřevem.

V zásadě platí, že bychom neměli kombinovat více než tři dřeviny. Možná se vám zdá, že je to dost, ale když máme okna, interiérové dveřepodlahu, každé v jiné dřevině, tak už jsme skončili s výběrem. Prostor oživí i doplňkytextilie, které se dají i sezónně obměňovat a dokáží zcela změnit zejména monochromatický interiér, nebo interiér laděný do přírodních, či zemitých odstínů. Tyto typy bytů jsou nejnáročnější na řešení, pokud je svěříte do rukou odborníků, mohou vám vyčarovat překvapivé kombinace.

Text: Lucie Sýkorová

Foto: freshome.com, foundwalls.com, anofzs.wordpress.com, homeinsides.com, afaeryorchardproject.blogspot.cz, modishspace.com, whotalking.com, roomconnect.co.uk, apartmentsinnlondon.com, hello-ideas.com, kolkata.olx.in,

27.8.2013 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist