Jednoduše polohovatelá židle

Miran Nudell je mladý designér z Izraele, kterému se podařilo přitáhnout na sebe pozornost několika úspěšnými realizacemi a v poslední době se jeho jméno skloňuje s jednoduchým nápadem jménem “ The apogee chair“. Je to židle, která má „gumové šlachy“ na místo „kloubů“.

Současná designová scéna je v podstatě velmi globalizovaná a celkem bez ostychu je o ní možné hovořit jako o scéně světové. Pokud se v Japonsku objeví něco zajímavého, tak během několika málo vteřin mají v USA přesné zprávy např. o nové technologii umožňující stavět domy dejme tomu z papíru. Ale nemusí jít ani o takovéto nereálné sci-fi. Stačí, když někoho napadne vymyslet židli, která bez složité polohovatelné mechaniky umí vyhovět dočasným potřebám svého uživatele. A stačí k tomu guma a kov. Konec konců, jednoduché věci prostě takříkajíc „fungují“. Jen to chce nápad.

Velká inspirativní fotogalerie židlí

The apogee chair

Miran Nudell se zjednodušeně řečeno dopustil sympatické a jednoduché úvahy. Proč nastavovat výšku sedáku a sklon opěráku pomocí hydrauliky nebo jakýchkoliv převodů, které cenu židle mnohonásobně zvyšují, stejně jako zvyšují náročnost výroby a současně i poruchovost? Jde to přeci i jednodušeji. Postačí k tomu materiály, které mají tvarovou paměť. Pak už stačí najít takovou „paměť“, která odolá váze dospělého člověka, ale stejně tak umí „povolit“ při vyvinutí tlaku správným směrem. A výsledek? Obyčejná dřevěná židle, která nemá klouby, ale něco jako „gumové šlachy“. Je to dobrý nápad, nemyslíte?

A jak vypadá skutečná celebrita a „slavná židle“?

Red.
Foto: Mirian Design

3.9.2009 12:02

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist