Jednoduchá linie – krásný detail do koupelny

Málokdy si to uvědomujeme, ale koupelna je ve své podstatě takovou naší malou osobní alfou a omegou každého nového dne. Proto by měla být kompaktní, elegantní a příjemná. Přesně tyto vlastnosti mohou být typické i pro vaši koupelnu a recept je na to snadný – čistá a jednoduchá linie na každém detailu.

129215-1100x618.jpg Celá galerie 30 Zdroj: archiv redakce

Čisté linie, účelnost, funkčnost a snadná údržba jsou atributy dnešních koupelen. Není to tak úplně minimalismus  v pravém smyslu slova – jde spíše o významné detaily, které ponesou minimalistické prvky, jako například umyvadlová mísa, vana anebo obložení za sprchovým koutem.  Detailně propracovaná koupelna je sice úsporná, ale velmi elegantní a stylová.

Obecné trendy interiérového designu ovlivňují i trendy obkladů stěn v koupelně. Výrazným prvkem, co do materiálového obsazení je přírodní dřevo, které se dokonale hodí na solitérní, oblé vanyumyvadla. Neméně si pak své místo v koupelně najdou i překrásné a až neuvěřitelně jednoduché dřevěné krabice, jakožto skříňky. Je s podivem, jak impozantně a elegantně zosobňují čistou linii také skříňky, které se na žebříčku trendy nábytku do koupelny prodraly na přední příčky v žebříčku popularity. Jejich kouzlo tkví především v detailní kresbě samotného dřeva.

Výše zmíněné skříňky většinou madla pozbývají a namísto nich mají jen mělké prohlubně, neboť zpravidla nedisponují klasickými otevíracími dvířky, ale spíše bývají osazovány posuvnými dvířky. Samotná madla však také mohou být přesně tím prvkem, který ponese ve vaší koupelně onu vlastnost jednoduchého detailu. Velice populární jsou například chromové úchyty s křížovou geometrickou plastikou a hodí se skutečně k jakýmkoliv skříňkám, protože se vyrábí i s lehkým zabarvením do platinově červené anebo bílé barvy.

Strohé, jednolité plochy, obložené velkoformátovým obkladem s přesnými hranami bez výrazných spár se dělí o přízeň s výraznými ornamenty a květinami. Příjemný barevný kontrast tmavých a bílých tónů akcentují například bílé designové židle z plastu anebo podélná, úzká svítidla a bodovky s oválným stíněním na bocích zrcadla. Není třeba se v minimalistickém stylu zříkat elegance – koupelny v naší rozsáhlé fotogalerii vám poslouží jako inspirace!

Lucie Sýkorová
Foto: Freshome.com

4.4.2014 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist