Jedním slovem: šatna

Spoustě bytů dnes nechybí malá místnůstka navíc, do které se vejde takřka úplně všechno. Něco jako malý sklep přímo u vás v bytě. Co to je? Šatna. Nabídne spoustu prostoru, který nám nezbývá než ocenit. Jak ji ale využít na maximum a zbytečně ji nezaházet věcmi? Zkuste popřemýšlet. Stačí jen málo a do vaší šatny se vejde ještě více věcí, než jste si kdy dokázali představit.

Pro dobré a funkční uspořádání šatny je třeba řídit se několika pravidly. Začněme tím nejklasičtějším: věci, které nepotřebujete denně, dávejte k zemi nebo naopak ke stropu. Ne nadarmo tak přemýšlí i mnozí prodejci a umístěním zboží ve spodních s vrchních regálech tak zakrývají jeho nízkou cenu. Oblečení, které naopak používáte běžně, uložte do výše očí.

Výsuvné a pojízdné tyče

Podle toho jistě usoudíte, jakými úložnými systémy šatnu vybavit. Na delší věci, jako jsou kabáty či šaty, se hodí výsuvné tyče s ramínky. Odpadá tak hledání kabátu v nitru skříně, s výsuvnými tyčemi stačí všechny svršky „vyvézt“ ven a jednoduše si vybrat.

Pojízdné tyče a stojany ostatně využijete i u klasického oblečení jako jsou kalhoty či košile. Takzvaný „kalhotovník“ oceníte zejména z toho důvodu, že kalhoty zůstanou nepomačkané a nezaberou zbytečně moc místa.

Prostor navíc

Prostor pod nimi býval vždycky nevyužit, dnes už si ale můžete udělat speciální prostor dlouhý přesně na půlku složených kalhot a prostor nad nimi či pod nimi tak využít například na košile. Nebojte se místa využít opravdu do posledního centimetru.

Různé velikosti poliček

Drátěné programy a úložné kontejnery či průhledné zásuvky pomůžou uložit drobnější věci. Dnes už se dají vysunout téměř celé, aniž by vypadnuly, proto vám umožní dostat se i k věcem uloženým hluboko v úložném prostoru.

Nezapomeňte ani na různé velikosti poliček a s tím spojených kontejnerů. Na menší věci jako je třeba spodní prádlo nebo ponožky, postačí jistě menší rozměry než budou potřebovat svetry.

Šatna v prostoru

A co dělat, pokud šatnu nemáte, a přesto byste si tento úložný luxus chtěli dopřát? Zkuste se poohlédnout po bytě. Určitě nějaký prostor „navíc“ doma najdete, stačí jej přehradit a šatnu jednoduše vytvořit. I to jde!

Martina Tlachová
Foto: Komandor, Star Interiér, Iridium

28.4.2009 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist