Je vám vedro a nudíte se? Stačí využít služeb Gina v láhvi!

Titulek se nesnaží nějak navazovat na slavné příběhy tisíce a jedné noci. Ginem v láhvi je zde přirozeně míněn alkoholický nápoj, který je ve své čisté podobě pro mnohé neabstinenty nepřijatelný, ale jako součást míchaných nápojů se naopak těší značné oblibě. Tradičně se pije s „Indiánskou vodou“ a citronem. Jde to ale i jinak.

124396-1100x618.jpg Celá galerie 3 Zdroj: archiv redakce

Tuzemští restauratéři a provozovatelé kaváren, barů či bister jsou bohužel často orientovaní na tuzemský standard poptávky, která nebývá příliš invenční a neklade na podnikatele v oblasti gastronomie vysoké nároky. Výjimku tvoří několik málo specializovaných podniků, jejichž vedení si dává za cíl poskytovat služby minimálně evropského ražení a zároveň se snaží dostát své stavovské cti. Míchané nápoje nejsou jen oborem zabývajícím se tekutými přísadami, tedy samotnými základními ingrediencemi, ale zahrnuje i oblast různých dochucovadel. V případě ginu s tonikem se však bohužel setkáváme obvykle se standardním citronem, který je příjemný, osvěžující, ale jde to i bez něj.

Aranžmá jídla na talíři – velká inspirativní fotogalerie

Salátová okurka

Česka Republika již před lety získala prestižní ocepenění na mistrovství světa v New Yorku a to za zcela na první pohled banální úvahu, který vedla k obměně dochucovadla používaného u „ginu s tonikem“. Celé tajemství spočívalo v použití salátové okurky. Když vyhrají naši hokejisté olympiádu, pak každý druhý občan zná jméno autora vítězného gólu. Tuzemští provozovatelé restauračních zařízení ale se svou reflexí na zjevy nových trendů poněkud zaostávají.  Přitom stačí málo: jeden díl ginu, např. Beefeater, Gordon´s, Miller´s či Bombay Sapphire atp., 4 díly toniku bez příchutě, např. Schwepps, Indian water, trochu ledu a plátek salátové okurky se slupkou. Pak už jen stačí popřát dobrou chuť. Máte li zájem o další příchutě, je možné zkusit třeba lunetku.

Dorty – inspirativní fotogalerie

Gin není čistý destilát a obsahuje éterické oleje, které způsobují specifické ovlivnění vnímání popíjejícího. Tyto informace je dobré mít na paměti stejně jako to, že alkohol slouží k osvěžení či uvolnění ducha a ne k navozování stavu takřka nedůstojného.

Další recepty

Jaroslav Zákolanský
Foto archiv
14.6.2007 5:30

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist