Je u vás doma více mužů než žen? Znáte urinál?

Urinál, stejně jako bidet, je stále ještě výjimečností v našich koupelnách a toaletách. Možná tomu tak bude napořád, ale možná budeme za pár let kroutit hlavou nad tím, jak jsme vůbec mohli něco takového postrádat. K čem je urinál?

Hovory o toaletách většinou vzbuzují stud. Je to pochopitelné, ovšem stejně tak i zbytečné. Biologické procesy k člověku neodmyslitelně patří a není důvod se tvářit, že je to jinak. Naopak, zcela otevřený rozhovor může napomoci tomu, aby si zákazník vybral přesně to, co potřebuje a mohl pak požívat maximálně diskrétní a zároveň hygienický komfort. Takže urinál je když ….

Velká inspirativní fotogalerie toalet

Urinál je pouze jiné slovo pro pisoár, čili mušli. Nic dalšího v tom není. Výrobci sanitární keramiky se snaží zákazníkům nabízet stále nové a nové věci, a je tomu necelých pět let, co se urinály začaly objevovat ve výrobních programech známých firem. Z počátku to vypadalo poměrně beznadějně, ale současnost už mluví jiným jazykem. Takřka třetina těch domácností v Evropě, kde je nadpoloviční většina mužů, urinál používá. A jaký k tomu mají důvod?

Urinál je příběhem o (ne)zvednutém sedátku

Urinály se doporučují do rodin a domácností, kde je nadpoloviční většina mužů. Je to vlastně příběh o zvednutém sedátku či „prkýnku“, jak se u nás říká. Nejde přitom jen o to, že žena si musí sedátko sklopit. Hlavní potíž spočívá v tom, že muži při vykonávání malé potřeby stojí a pokud si sedátko nezvednou, mohou jej potřísnit a učinit tak nepouživatelným. Urinál je tedy řešením. Pánové přestanou používat klasickou toaletní mísu a dámy nebudou před použitím kontrolovat, zdali je všechno tak, jak má být.

Dalším, výrazně méně přesvědčivým důvodem pro užívání urinálu je fakt, že urinál je zařízení bezdotykové, čímž se minimalizuje kontakt s prostředím, jenž by mohlo být jakkoliv infekční. Muži se urinálu nemusí dotýkat, neboť k urinálu či „mušli“ se pouze přistupuje. V případě klasické záchodové mísy je tomu jinak, tam si muž musí – měl by – sedátko zvednout.

Ať už je to jakkoliv, můžete o urinálu uvažovat jako o doplňku své toalety nebo koupelny. Pořizovací ceny se pohybují kolem 2 000 Kč.

Red.
Foto: VilleroyBoch, koupelny-mares.cz

11.8.2010 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist