Je to KÝČ a nebo není? NAPIŠTE nám!

Co je a co není kýč? Kde končí krása a začíná ošklivost? A myslíte si, že na titulní fotografii je „kýčovitý“ nábytek? A co ostatní fotografie doprovázející tento článek, ty také ukazují „kýčovité“ interiéry? Napište nám na redakce@living.cz a nebo přidejte pod článek komentář. A buďte k nám i k sobě upřímní!

Úvodní otázka pátrací po hranicích, za kterými se z krásy stává ošklivost, je klíčovým problémem nekonečného zástupu filozofické literatury. Vznikly celé vědní obory zabývající se „krásnem“ a pak i „ošklivostí“. To ale nic nemění na skutečnosti, že „kýč“ a nebo hodnotné umělecké dílo, mají k sobě stále hodně blízko a nikdo zatím přesvědčivým způsobem nestanovil a nepopsal zmiňovanou hranici, jenž by mohla stát mezi nimi. A tak se můžeme dokola a stále přít o to, zdali tato pohovka nebo pozlacený lustr je či není kýč a jestli je takto zařízený interiér vkusný a nebo nikoliv.

TIP: Zkuste se zamyslet nad tím, jak byste třeba právě Vy popsali „kýč“ a co to pak pro vás znamená. Pamatujte ale, že když řeknete „kýč je něco nevkusného“ tak pak musíte také vysvětlit, co je to „vkus“, potažmo pak „nevkus“. A pak se možná dostanete do stejného problému, který se řeší tzv. odjakživa a který se snaží popsat zmiňovanou hranici mezi ošklivostí a krásou. Protože: „co je to krása“?

Velká fotogalerie moderních interiérů

Mimochodem, jak máte zařízený váš vlastní interiér? Je v něm něco, co by mohl třeba váš kamarád, soused nebo kolega označit za kýč? A nebo je vaše bydlení zcela „vkusné“ ?

Napište nám, co si o níže uvedených fotografiích myslíte a nebo přidejte komentář ke článku. Email do redakce je redakce@living.cz

Další inspirace k bydlení a nábytek ZDE.

Red.
foto: Bretz

3.8.2009 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist