Je libo masáž ve vlastní koupelně? Ano? Ale v době letních slev nakupujte hlavně s rozvahou!

Pryč jsou časy, kdy byla jediným možným vybavením koupelny vana. Dnešní trendy velí otočit se jiným směrem a je-li koupelna menší, zařídit ji s klidným svědomím pouze sprchovým koutem. A to ne jen tak ledajakým. S masážními panely se totiž může stát i sprchování dokonalým požitkem a z klasické očisty těla se stane příjemná relaxace. To vše jsou věci obecně dnes již známé, ale drtivá většina výrobců teď nabízí zajímavé letní slevy. A jaké jsou vlastně základní kritéria výběru a základní běžné ceny?

124457-1100x618.jpg Celá galerie 4 Zdroj: archiv redakce

Horní sprcha, ruční výškově nastavitelná sprcha a masážní boční trysky – to je základní vybavení sprchových panelů, které se montují buď do rohu sprchového koutu nebo na stěnu. Mohou tak posloužit i v koupelně, kde sprchový kout chybí, a s vhodně zvolenou sprchovou zástěnou dokáží kout suplovat i ve vaně. Chceme-li si dopřát komfort a dovolí-li nám to finance, není problém si sprchu zajímavě nasvítit, vybavit ji všemožnými odkládacími policemi či sedátkem, a ovládat ji digitálně. Nemáme-li peněz nazbyt, nemusíme zoufat. Výrobci přišli s podobnými vymoženostmi i za mnohem přijatelnější cenu.

Nejlevnější panely pořídíme i od zhruba 2 tisíc korun, nicméně musíme se tak často spokojit pouze s jednou nebo dvěma tryskami. Ceny nejdražších se pohybují již v několika desítkách i stovkách tisíc korun, často se ovšem připlácí hlavně za design a použitý materiál (mezi nejdražší tak patří například kámen), proto i zde jako všude jinde platí, že nejlepší je vydat se po zlaté střední cestě.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie koupelen

TEIKO panel masážní PAMO

Mezi nejoblíbenější výrobky firmy Teiko patří masážní panel Pamo Therm(185x45x45 cm). Jeho cena se pohybuje kolem 10 tisíc korun a nutno dodat, že vzhledem k vymoženostem, kterými je panel vybaven, ji můžeme považovat za takřka dokonalou.

Technické řešení panelu přímo nabízí jeho instalování do rohu. Má k dispozici jak pákovou, tak termostatickou baterii s přepínačem funkcí pro sekci osmi masážních trysek a ruční sprchu. Jeho součástí je také sedátko, díky kterému se stane sprchování mnohem pohodlnějším. Tato vymoženost přímo svádí ke srovnání s klasickou vanou a především pro seniory ji nelze než doporučit jako zajímavou alternativu. Dostaneme jej v bílém provedení s chromovými tryskami.

Varianta

Ne do všech koupelen se hodí masážní panel v bílém provedení. Jistou alternativu za rozumnou cenu nabízí firma Kolo, která na trh přišla s matně stříbrným výrobkem Top 100.
Za jeho největší nedostatek by někdo mohl považovat chybějící horní sprchu, nicméně tu hravě nahradí sprcha ruční, jejíž základní umístění je právě na místě klasické horní sprchy. Nastavit ji můžeme na tři masážní stupně, přičemž výsledný dojem dotvoří čtyři masážní trysky, u nichž je možná regulace směru vody, takže vyhoví jak menším, tak vyšším obyvatelům bytu. Baterie je termostatická, instalace je možná jak do rohu tak na stěnu a cena panelu se šplhá ke dvaceti tisícům korun.
Stejná firma nabízí i vylepšenou verzi modelu 100T. Za dalších pět tisíc korun tak získáme opět matně stříbrný panel, tentokrát s polohovací horní sprchou s pěti funkcemi, ruční sprchou a čtyřmi masážními tryskami na panelu.
Mezi zajímavosti tohoto panelu patří i nožní tryska, která se nachází zhruba ve výši stehen. Zároveň velikost dokáže překvapit, tento panel totiž dosahuje dvou metrů, proto vyplní roh či stěnu sprchového koutu od vrchu až dolů, což je rozhodně jeho velké plus, alespoň co se designu týče.

Totem a Angul od Polysanu

Elegantní sprchové panely představila firma Polysan, když se při jejich navrhování zaměřila na spojení pohodlného sprchování s moderními technologiemi a vkusným designem.
Sprchoví bratři Totem a Angul tak uspokojí všechny náročné zákazníky, a to jak svým tvarem, tak i barvou. To je také to jediné, co je odlišuje. Velikost i cena se totiž u obou modelů shoduje.
Zatímco se tedy Totem vyznačuje především zaoblenými a kulatými tvary, Angul uspokojí milovníky jednoduchých hranatých forem. Při výběru barvy bude jistě nejeden zákazník mile překvapen. Firma Polysan totiž pochopila, že ne do všech koupelen se hodí klasická bílá či nerez a předvedla své panely rovnou v jedenácti barvách. Na své si přijdou milovníci dřeva, kteří mají na výběr z provedení jako jsou buk, kokos nebo mahagon, to vše v laminátu, ve skleněném provedení je na výběr třeba i nebesky modrá či cihlově metalická.
Kromě klasické ruční hlavice nabízejí panely také hlavovou sprchu a boční trysky s nastavením směru proudu vody. K dalšímu vybavení patří termostatická hlavice s dětskou pojistkou či trojcestný přepínač funkcí a skleněná polička.
Cena se pohybuje kolem pětadvaceti tisíc korun.

Arttec ML 8027 B THERMO

Hliníkový panel s termostatickou baterií oplývá opět všemi základními náležitostmi sprchového panelu. Samozřejmostí je horní i ruční sprcha a šest bočních trysek, příjemným detailem, který oceníte zejména poté, co budete hledat místo na uložení sprchového gelu, je malá skleněná polička umístěná těsně pod horní sprchou. Cena? Patnáct tisíc korun.
Panely se samozřejmě dělají pořídit i v mnohem jednodušších a levnějších variantách. Nejlepší výběr střídmějších panelů nabízí například firmy Arttec či Maximo.
Doporučujeme: Koupelny fotogalerie 2012

Martina Tlachová
foto archiv firem

1.8.2007 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist