Je libo koupelna do zelena?

Všimli jste si, že moře mívá různou barvu, některé je modré, jiné zelené a další třeba i hnědozelené. Jeho barva totiž závisí na množství fytoplanktonu a zooplanktonu. Ten je zdrojem potravy pro ryby a další mořské živočichy. A stejně tak, jak je to s různou barvou moří, může to být i s různými odstíny zelené barvy ve vaší koupelně. Dá se totiž předpokládat, že na výsledné barvě vaší koupelny se bude podílet celá řada faktorů.

123635-1100x618.jpg Celá galerie 51 Zdroj: archiv redakce

Jak pohlížet na zelenou v koupelně

Koupelna v zelené barvě může být posilující pro téma, které jste zvolili pro celý svůj dům, může to být ale i záležitost určitého časového období. Vybírat můžete z odstínů zelené barvy, od šalvějové přes mátově zelenou, po hráškově zelenou až tmavě zelené. Všechny tyto odstíny vypadají v koupelně skvěle.

Barvy a barevné odstíny pro různé typy koupelen

Chcete-li, aby se koupelna ve vašem domě či bytě stala vašim útočištěm po náročném dni, doporučujeme, abyste se přiklonili k výběru klidných zelených barev v jemném provedení, takové u vás zcela jistě dokážou navodit pocit klidu a uvolnění. A nakonec se zde možná budete cítit, jako byste u toho skutečného moře opravdu byli. Navíc tyto barvy skvěle korespondují s dřevenými materiály, ať už byly zvoleny na podlahu, obložení stěn anebo máte zařizovací koupelnové prvky právě ze dřeva. Chcete-li moderní a cool koupelnu, vyberte naopak sytější odstíny zelené.

Kde jsme se věnovali zelené barvě

Zelená barva v bytě“, „Obývací pokoj v zeleném ladění“ a „Ložnice v zelené – tip pro vás“ to jsou názvy článků, ve kterých jsme se zaměřili právě na zelenou barvu a její uplatnění v různých místnostech.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: digsdigs.com

23.7.2014 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist