Jde to i bez TV obrazovky?

TV obrazovka a nebo zkrátka displej mediálního centra obytného interiéru, je bezesporu jednou z nejvýraznějších dominant zejména obývacích pokojů. Sedací soupravy jsou orientovány jejím směrem, nábytek a pokojové stěny počítají s jejím umístěním a v podstatě vždy je obrazovka či displej „vystaven“ , mnohdy umístěn na podstavci tzv. TV nábytku, který nese dominantu pokoje jako umělecké dílo nebo sochu. Ale jde to i jinak.

126228-1100x618.jpg Celá galerie 4 Zdroj: archiv redakce

Na první pohled není možné si představit moderní, tj. soudobý a dnešní obytný interiér bez spotřební elektroniky. A bylo by i zbytečné brát lidem možnost poslouchat doma hudbu z domácí HI-FI soupravy, sledovat TV zpravodajství, Internet či filmy. Je ale určitě možné problematizovat a zpochybnit dominantní postavení těchto nosičů obrazu a zvuku v obytném interiéru. Jistě není nutné nabízet televizím, ať už klasickým, plazmovým či LCD obrazovkám výsadní pozici určující celý obytný interiér.

TIP: stále častěji jsou zakázkové interny řešeny bez přímé přítomnosti TV obrazovky. Televize pak zůstává, stejně jako jiné nástroje zvyšující pohodlí bydlení, tedy např. mixéry či fény, skrytá v nějakém úložném prostoru, skříňovém systému atp.

Obrazy – inspirativní fotogalerie

V okamžiku, kdy se pak uživatel bytu rozhodne pro sledování konkrétní nabídky TV programu, filmu atp. , tak se TV „vyndá“ , pustí se, použije a pak se zpátky uklidí. TV tedy není permanentně přítomná a interiéru tak nedominuje. Velmi často je takový systém řešen pomocí rolety nebo dvoukřídlové skříně, ve které je TV umístěna. Efekt a smysl takového jednání je zřejmý: cílem je vytvořit obývací pokoj jako primárně prostor pro setkávání členů rodiny, pro jejich sociální realizaci provedenou fyzickým a vzájemným kontaktem.

Red.
Foto: Poliform, Ranny Arhitects

21.1.2009 12:02

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist