Jarní úklid s noblesou

Sluníčko vykukuje čím dál směleji a nemilosrdně odhaluje každou šmouhu na okně nebo prach na poličkách. Pokud chcete, aby byl jarní úklid zvlášť efektivní, vybavte se na všechny typ špíny. A jarní sluníčko tak potom odhalí jenom lesk.

Přestože se vám zdá, že stará trička a utěrky jsou tím nejlepším pomocníkem při vytírání podlahy, není tomu tak. Ti nejlepší pomocníci jsou totiž z mikrovlákna, které za sebou nezanechává nitě ani špínu nerozmazává po dlaždicích.

Pokud chcete ušetřit, nakupujte čisticí prostředky, které můžete sami naředit vodou a rozprášit rozprašovačem. Neplatíte tak zbytečně za vodu a velkou nádobu. Nezředěné koncentráty jsou navíc vhodnější i na zašlé skvrny.

Vodou nešetřete

Jarní úklid nebude příliš efektní, pokud budete používat stále tu stejnou vodu. Hadr vymáchejte, ale znovu jej do vody po dalším setření nedávejte. Špinavou vodu vylijte a pracujte s čistou.

Pokud se chystáte vyčistit kuchyň, vrhněte se i na zašlou špínu. Jednou ji stejně budete muset odstranit, tak nač to odkládat. Pro gril nebo troubu použijte přípravky s vysokým pH, někdy až 14. S tak silným prostředkem ale pracujte pouze v rukavicích.

Velká inspirativní fotogalerie jarních dekorací

Tekuté rukavice pro jarní úklid

Pokud vám z klasických gumových rukavic naskakuje husí kůže i při pouhém pomyšlení na ně, nebojte se při jemnějších pracích vyzkoušet rukavice tekuté. Na našem trhu se začínají postupně objevovat, jen se o nich málo ví.

Jejich použití je jednoduché. V dlaních rozetřete speciální tekutinu, která vydrží dlouhé hodiny a bude působit jako ochranný film. Po práci ji potom jednoduše smyjete vodou. Rukavice koupíte například v lékárně.

Jarní úklid zaměřte i na zaschlé skvrny

Co se týče skvrn na koberci, ale i na oblečení, postupujte vždycky od okrajů ke středu. Nikdy nedrhněte rovnou střed skvrny, ale buďte trpěliví. Žvýkačku „zamrazte“ speciálním přípravkem a odstraňte nožem.

Pamatujte, že uklizená domácnost nejenže působí dobře na sousedy, ale zároveň i na váš vlastní život. A když už se doma jednou z gruntu uklidí, bude vám líto svůj prostor k životu znovu zaneřádit.

Další isnpirace ve článku Interiérové momentky: jarní inspirace
Martina Tlachová
Foto: rd.com, norwex-chemical-free.com, realsimple.com, weblogonline.info, retailrehab.com

1.4.2010 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist