Jarní úklid? Proměňte své bydlení

S jarem přichází nové období, které většinou rádi vítáme po dlouhé zimě. Velmi často také pociťujeme potřebu provést nějakou změnu svého vlastního bydlení a také proto se mluví o jarním a nikoliv např.o zimním nebo letním úklidu. Zkuste s příchodem jara udělat něco více méně radikálního. Není to nic složitého. Máme pro vás několik tipů.

127706-1100x618.jpg Celá galerie 8 Zdroj: archiv redakce

Jarní úklid je ideálním okamžikem pro přehodnocení stavu vašeho bydlení. Přes celou zimu uzavřené místnosti si obrazně řečeno říkají o vyvětrání. Jak se vám doma žije? Chybí vám něco?

Možná je to překvapivé, ale jedním z nejvýraznějších strůjců domácí pohody a spokojenosti s vlastním bydlením je snadnost úklidu. Ano. Komplikovaný a pracný úklid člověka až znechutí a podvědomě se pak tato nevole spojuje s bytem jako takovým. Byt se  pak v podvědomí svého uživatele stává uzurpátorem, který si  neustále říká o pozornost a nutí obyvatele, aby se o něj staraly a uklízeli jej. A člověk pak jednoduše začne pociťovat odpor k vlastnímu bydlení jako k něčemu, co umí tak akorát komplikovat život. Zní to velmi banálně, ale je tomu tak. Je to něco podobného, jako Pavlovův reflex.

TIP: zbavte se přebytečných textilií, všemožných deček, koberečků a jiných úložišť prachu, které je nutné neustále luxovat a díky kterým je interiér stále plný alergenů. Jarní úklid jako deratizace. Co myslíte?

Velká inspirativní fotogalerie jarních dekorací

TIP: ideálem je nábytek, který stojí na nohách, který snadno zpřístupňuje celou podlahu a ta se pak lehce ošetřuje. Není nutné odtahovat skříně, šoupat s postelemi. A nebo tam ten prach chcete nechat?

TIP:
máte-li možnost, volte podlahové krytiny, které stačí setřít hadrem. Je to definitivní, velmi efektní a rychlé. A u vytírání se na rozdíl od luxování nepráší (byť existují vysavače, které se v tomto smyslu již chovají opravdu ekologicky). Jarní úklid bude pak stejně jako jakýkoliv jiný úklid jednodušší.

Pokud bude váš jarní úklid výrazný a bude se spíše podobat malé či dokonce velké proměně interiéru, pak je tu ještě jeden tip.

TIP: zamyslete se nad tím, zdali není možné změnit barvu stěn. Vymalovat jednu velkou místnost o půdorysu cca 4 x 5 m není dnes už záležitostí celého dne. Profesionál to zvládne i s úklidem za cca 4 hodiny. A uvidíte tu změnu. A jak nakládat s barvami a jakou volit? Co třeba Černobílá inspirace pro váš interiér? Pamatujte, že …nejdůležitější jsou…BARVY.

Red.
foto: houserenovationtips.com, interior-design-ideas-now.com, archinhome.com, berns.se, home-designing.com, lh6.ggpht.com, momentoitalia.com, interioguru.com

2.4.2010 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist