Jarní květinové osvěžení

Nádherné jemné květinové dekorace, které přinesou do interiéru osvěžení v podobě závanu jemných vůní a ještě jemnějších barev, to jsou svěží jarní dekorace, které vám dnes nabídneme. Srdce doslova poskočí radostí, když naše oči spatří takovou křehkou nádheru prvních jarních kvítků. Nechejte se tedy inspirovat a nějakou křehkou kytičku plnou jarních svěžích barev si domů rozhodně také pořiďte.

120788-1100x618.jpg Celá galerie 27 Zdroj: archiv redakce

Vzhledem k široké současné nabídce zahradních center a květinářství se můžeme z jarních kytiček těšit mnohem dříve, než k nám dorazí to opravdové skutečné jaro. Koupit si můžeme květiny řezané, ale o něco déle se budeme moci těšit hlavně z kytiček hrnkových. Ty mají přece jen trochu delší životnost.

Typickými posly jara jsou hlavně drobné cibuloviny. Na zahradě v průběhu února můžeme spatřit tak akorát sem tam sněženku, krokus nebo sedmikrásku, v květinářství si již ale můžeme zakoupit modřence, primule, narcisy, tulipány a hyacinty, a to zcela běžně. Hodně radosti nám ale připraví i veselé obličejíčky macešek, které se k jaru skvěle hodí díky svým veselým až jásavým barvám.  Jejich křehkou krásu podtrhnou jednoduše řešené vázičky, bílé omáčníky, pletené košíky anebo čiré sklenky.

Jarní typická zářivě žlutá barva je snad ze všech nejoblíbenější. Je to zkrátka hit každého jara. Sílící paprsky slunce však lichotí i modré bílé a jemně pastelovým barevným tónům. Svěžest a energii nově přicházející květinové sezóny dobře vyjádří i kombinace červené a bílé barvy, typické mimo jiné i pro tulipány. Také bílé krokusy či sasanky nebo čemeřice můžete doplnit červenými tulipány a výsledek bude naprosto úchvatný. Zajímavá jsou také aranžmá se žíhanými, plnokvětými nebo papouščími druhy tulipánů. Avšak nemusí to být vždy jen barevný tulipán, který vnese do květinové kompozice barevný prvek. Neobyčejně působivý je totiž i tulipán v čistě bílé barvě, jedná se o odrůdu Inzell, zejména pokud jej doplníme sasankami, kosatci nebo větším množstvím okouzlujících modřenců.

Modřence jsou celkově velmi dekorativní jarní cibuloviny. Šlechtění jim totiž neubralo nic na krásném idylickém venkovském vzhledu. Okouzlující je u nich zvláště spojení bílé a modré varianty květů.

Péče o jarní květinová aranžmá není nikterak náročná. Je sice pravda, že doba okouzlujícího vzhledu těchto něžných jarních květů je omezena na pouhých pár týdnů, ale i tak jim postačí přiměřená zálivka, která se nesmí přehánět, aby květiny nezačaly zahnívat a k tomu stanoviště slunečné, ne ale příliš teplé. Mluvíme přece o květinách jara, a ty jsou vesměs dostatečně otužilé. Ideální je tedy pro ně stanoviště mezi okny anebo na chladnější chodbě, v zimní zahradě či na krytém balkóně.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: simplybeautifulworld.blogspot.com, resimlerd.com,  blog.stylizimo.com, pinterest.com, clausdalby.dk, zsazsabellagio.blogspot.com, decor8blog.com, pin4fun4047.blogspot.com, myblackbookparis.com, madeliefje-madelief.blogspot.com, – plantsandgardening com, furniture.trendzona.com, 79ideas.org, flamingo-ns.com, decor4all.com, content.myownlabels.com, ofdesign.net, haykua.blogspot.com, vissbiz.com, furnishburnish.com, picasaweb.google.com, vandavintage.tumblr.com, homedesigning.zippykid.netdna-cdn.com

25.4.2014 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist