Jarní inspirace pro ložnici

Příchod jara znamená pro většinu z nás něco jako „nový život“ , přičemž na tom není nic zvláštního, vždyť v přírodě tomu tak opravdu je a člověk přeci jen pochází z přírody a nikoliv např. z nemocnice nebo z kanceláře. A máte i vy také něco jako „jarní touhu“ změnit své bydlen dopřát si jaro ve svém vlastním bytě? Je to vlastně jednoduché, zkuste např…

148814-1100x618.jpg Celá galerie 6 Zdroj: archiv redakce

Zkuste např. jen takovou zdánlivou banalitu, jakou je výměna potahových látek a ložního prádla. Stačí se jen zamyslet nad tím, čím vším je vlastně vaše ložnice tzv. určena a co vytváří její charakter. Vždyť jsou to vlastně jen textilie, ložní povlaky, prostěradla a závěsy. Vyměníte – li tedy to, co určuje charakter místnosti, pak logicky vytvoříte vlastně místnost novou.

Jako zámku?

Stále více je populární výrazně dekorativní ložní textil, který je sám o sobě silným prvkem a tvůrcem atmosféry ložnice. A stále více jsou tzv. v módě romantické, či chcete-li „zámecké“ ložnice, přičemž ona zámeckost spočívá vlastně v prvé i druhé řadě ve tvarosloví samotné pelesti a čela postele a pak také v úpravě a použití textilií. A jak vytvořit tu správnou atmosféru? Je to vlastně velmi jednoduché. Pokud onou správnou atmosférou míníte atmosféru romantickou, pak zkuste:

Nepřehlédněte – velká galerie ložnic

1. dlouhé dvojité závěsy, případně jeden závěs těžký a na místo druhého závěsu jen volně splývavou záclonu . Důležité je ono nařasení, kterého dosáhnete jednoduchým pravidelným zavěšením závěsu a záclony na pojezdovou tyč. Závěs neroztahujete po celé jeho výšce, nahoře jej nechte zatažený a roztáhněte jej ve výšce svého pasu a každou stranu normálně přivažte.

Nezapomeňte před tím závěs poněkud nadzvednout tak, aby textilie po svázání vytvořila bohatý objem.

2. zkuste bílou barvu, hodně bílé barvy a onen zámecký efekt a málem svatební romantika  se záhy dostaví.

Velká inspirativní fotogalerie jarních dekorací

Red.
Foto: designersguild.com

7.4.2009 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist