Jarní bydlení plné květin

Zveme vás na návštěvu bytu, který si v Paříži zařídila designérka Cathy Azria. Je to jednoduché a elegantní bydlení plné květin a barev, které může být potřebou jarní inspirací. A vlastně tak těch květin a barev ani mnoho není a přitom jich tam je tolik, že je nemůžete přehlédnout. Nechte se inspirovat.

127755-1100x618.jpg Celá galerie 8 Zdroj: archiv redakce

Jak by mělo vypadat vaše bydlení? Zkuste si tuto otázku položit a pak si na ní odpovědět: Mělo by být vzrušující, nebo uklidňující? Jaké emoce by mělo vyvolávat? Představte si, že si své bydlení můžete vybrat stejným způsobem, jako si vybíráte šaty nebo CD s oblíbenou hudbou. Co se tedy potom vezmete na sebe a jakou hudbu si pustíte?

Cathy Azria je respektovanou designérkou. Pochází z Tunisu, ale trvale žije v Paříži. Její temperament se doplňuje s jejím vzděláním, což je vidět i na fotografiích ilustrujících její vlastní “ jarní bydlení plné květin“. A jak by mělo „jarní bydlení plné květin“ vypadat podle vašeho vkusu? A nebo by se vám v bytě Cathy Azria dobře bydlelo?

Velká inspirativní fotogalerie jarních dekorací

Jarní bydlení plné květin: bílá barva a květiny

Základní barvou, která v tomto bytě zjevně dominuje, je barva bílá. Ta je doplňována buďto kontrastní barvou podlahové krytiny, např. tmavě mořeným dubem a nebo je kombinována s výrazně barevnými prvky typu obraz, plastika či nějaká závěsná dekorace. A bílá barva je zde také doslova podržena bílými květinami, které zvýrazňují křehkost a svěžest. Díky tomu je vlastně tento byt „jarní“. Nic víc, žádná jiná kouzla. Jen bílé stěny a bílé květiny. To vše se pak proměňuje díky tomu, jakou podlahovinu designérka zvolila pro jednotlivé místnosti svého rozlehlého pařížského bytu.

TIP: nechte se inspirovat a zkuste to také tak. Je to velmi prosté. Je to jako když pečete dort, jehož klíčovou ingrediencí je čokoláda a pistáciový krém. To je ona bílá barva a bílé květiny. A vy jednou přidáte ještě piškot, který sladkosti ponese jako základ,  jindy třeba oplatku, ale efekt pistácie a čokolády, jejich chuť bude vždy určující tak, jako je určující přítomnost bílé barvy a bílých květin.

Jarní bydlení plné květin: kov a oheň

Kov a oheň mají spolu hodně společného a jsou to „materiály“, které spolu jdou velmi dobře dohromady. Platí to zejména o kovových „tepaných“ prvcích, jež vypadají, jako by právě vyšly z kovárny, kde to je cítit ničím jiným, než právě ohněm.

Květinová výzdoba: inspirativní fotogalerie

TIP: všimněte si, jak Cathy Azria využívá niky ve stěnách a jak pracuje s krbem, který ani nehoří a přesto vlastně vydává teplo. To teplo je pocitové a je vytvářeno právě oněmi tepanými pruty. Tyto součásti interiéru mají v sobě cosi pekelného tak, jako je sama kovárna místem ohnivým a plným vůně zplodin a jsou pak citlivě kombinovány a doplňovány s bílými květinami, jenž jsou naopak zcela panenské. A právě díky jejich kontrastu s ohněm a kovem výrazně vyznívá jejich křehkost.

Další inspirativní návštěva ve článku Komfortní inspirace pro vaše bydlení

Red.
Foto contemporist.com

14.4.2010 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist