Japonský minimalismus v kuchyni

Když se řekne Japonsko, vybaví se nám přelidněné Tokio a samozřejmě sushi. Japonci jsou ale také velcí vyznavači minimalismu, nakolik je to záliba a nakolik nutnost z nedostatku prostoru, se můžeme pouze dohadovat. Nicméně podle fotografií můžete říct, že minimalismus kuchyním sluší.

Není to tak dávno, co se v našich končinách tvrdilo, že v kuchyni musí být vše po ruce, protože pokud při každém vaření musíte vytahovat ze spodních přihrádek mixér a jiné pomůcky, pak se naučíte vařit jednoduchá jídla, která pomůcky nevyžadují. Nejednou tedy byla pracovní deska přeplněná, že se na ní nedalo ani jídlo připravit. Dnes už jsou pomůcky i multifunkční, tím se ušetří dost místa.

Minimalistický styl má své příznivce i odpůrce, ale jedno se mu upřít nedá. Díky absenci dekoračních prvků vyniknou tvary, barvy i kvalita zpracování.

Japonský interiérový design se zaměřuje na dřevo a jeho krásu, a právě díky minimalismu můžeme nerušeně sledovat úžasné propojení dřeva a kovu, které dominují v kuchyních připravených v naší fotogalerii.

Sabrina Harisová
Foto: homedit.com

9.2.2015 12:36

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist