Japonská zahrada

Japonská zahrada je synonymem klidu, čistoty a minimalismu. Právě proto se stává v poslední době oblíbená. Méně totiž znamená více. Inspiraci a fotografie japonských zahrad najdete na našem webu!

Japonské zahrady si drží v oblasti zahradnických stylů první příčku a jen tak tomu nebude jinak. Nejedná se totiž pouze o místo osázené květinami, ale o prostor, který díky elegantnímu souznění nabádá k relaxaci a odpočinku. Japonské zahrady jsou oblíbené pro rozjímání a meditaci.

Málokdo ví, že základem japonských zahrad byla čínská myšlenka, kterou Japonci důmyslně pojali po svém. Po několika letech formování se japonská zahrada pokládá za umění, jež je protnuto filozofickým směrem země vycházejícího slunce.

Neváhejte si svépomocí vytvořit váš japonský kout. Klíčovými prvky jsou různorodá jezírka a vodní plochy s vodními rostlinami, které kontrastují s můstky z bambusového dřeva. A tam, kde voda nemůže, přichází na řadu kamínky či sypký štěrk. Dále se zamilujte do exotických rostlin, které jsou typické pro japonské ostrovy, různorodé sochy božstva či pohodlný ratanový nábytek a s ním i všelijaké zahradní dekorace.


Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist