Jaký styl teď frčí v interiérech – Colour Riot!

Stejně jako se stále mění móda v oblečení a doplňcích, má své trendy i oblast bydlení. Chcete zažít vzpouru barev? Seznamte se s trendem Colour Riot. Na někoho může nový styl působit jako návrat do šedesátých let, na někoho jako vize do budoucnosti.

123184-1100x618.jpg Celá galerie 21 Zdroj: archiv redakce

Podstatnou myšlenkou Colour Riot je kombinace nevšedních barev a materiálů, u nichž je kladen důraz také na tvary a vzory. Extravagantnímu stylu dominují výrazné kombinace, které nabijí váš interiér pozitivní energií. Záplava rozzářených barev vám jistě pozvedne náladu a vyvede z každodenní všednosti.

Oč tu právě běží? Jde o vrstvené a pestrobarevně laminované povrchy materiálů s vysokým leskem. Žádané jsou měnící se duhové efekty, které zvýrazňují jednobarevné textilie. Hitem jsou recyklované materiály a tzv. optická vlákna. Při výběru materiálu by měla rozhodovat především kvalita a dlouhá životnost. To platí nejen pro nábytek, a také u textilu.

Divoké vzory a luxusní materiály
Základ stylu Colour Riot tvoří neobvyklé kombinace sytých barev, které by vás dříve zkombinovat ani nenapadly. Na výsluní zájmu se aktuálně hřeje mix pronikavých barev, jakými jsou například fuchsiově růžová, modrá a žlutá.

U bytových textilií vedou protkávané vzory. Designéři u vzorů využívají zejména celoplošné geometrické vzory s 3D efektem, výrazné grafické motivy a široké pruhy. Do popředí zájmu se dere fotografický potisk a holografický efekt.

Interiérové dveře – inspirativní fotogalerie

Kreativitě se meze nekladou
Své uplatnění najdou pestré kombinace nejen na bytových doplňcích, ale také přímo na velkých plochách nábytku nebo stěn. Působivých efektů dosáhnete různým vrstvením při použití poloprůsvitných povrchů.

Při volbě barev vám poslouží barevný kruh. Zkuste využít barevných tapet či fólií, u kterých můžete volit buďto protilehlé nebo sousedící barvy, případně vybírejte barvy tón v tónu atd. Koho by extravagantní kombinace příliš vyděsily, může kombinovat výrazné odstíny s neutrálními barvami, jako je šedá nebo bílá.

Text: Alexandra Rohanová
Foto: heimtex-ideen.de, trendsblog.co.uk, designapplause.com, design-confidential.com, squintlimited.com, holmwoodguesthousecom.au, iconicdesigns.blogspot.com, renuswaminathan.blogspot.com, behance.net, homeshop18.com, brightonwallart.blogspot.com, squintlimited.com, thecurioseye.blogspot.com, flickr.com, beautifulkitchensblog.co.uk

8.4.2013 12:50

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist