Jaký materiál se nejvíce hodí pro zateplení silně zatížených částí stavby?

Umístění tepelné izolace v místech se značným zatížením vyžaduje použití materiálu, odolného proti stlačení. Pouze v tomto případě si můžete být jistí, že se během provozu nebude deformovat.

sa-rapita-gf8e5de5a0_1280-1-1100x618.jpg Zdroj: balex.eu/cz

Tepelná izolace s velkou nosností a zároveň malou tloušťkou? Ano, takové řešení existuje. Tyto vlastnosti jsou vlastně charakteristické pro panely Thermano. To však není celý seznam všech jejích předností.

Jaký by tedy měl být ideální zateplovací materiál?

Zateplení vnějších konstrukcí je nutné provést v každém vytápěném objektu. Tato problematika se týká i objektů, kde musí být z technologických důvodů udržována nízká teplota. Použití tepelné izolace je nutné i v případě konstrukcí oddělujících vytápěné interiéry a místností, kde je mnohem nižší teplota.

Funkci zateplení objektu zajišťuje vhodná tepelná izolace (termoizolace). Materiály použité k tomuto účelu se vyznačují nízkým součinitelem tepelné vodivosti, díky čemuž chrání interiér stavby před tepelnými ztrátami.

Tepelně izolační materiály se kromě své izolační účinnosti odlišují mimo jiné odolností vůči stlačení. Čím vyšší provozní zatížení má působit na daný izolovaný povrch, tím je nutné použít materiál odolnější proti stlačení.

Stavební výrobek, který se vyznačuje maximálními funkčními vlastnostmi při omezených tepelných ztrátách a zároveň tím, že není náchylný na zatížení je panel Thermano nabízený společností Balex Metal.

K čemu slouží panely Thermano?

Panel Thermano je produkt, jehož hlavním stavebním kamenem jsou uzavřené buňky polyuretanu, Díky tomu se tyto prvky vyznačují velmi nízkou tepelnou vodivostí. Použitím oboustranných ochranných nátěrů na bázi polymerů a hliníku, chránících vnitřní jádro, je zaručena neměnnost všech vlastnosti i po mnoha letech používání těchto panelů, které mohou být využity v nejrůznějších klimatických podmínkách. Vysoké uživatelské parametry panelů Thermano vyplývají také ze skutečnosti, že polyuretan s uzavřenými buňkami není náchylný k nasákavosti vody. Díky velké pevnosti jednotlivých prvků, je zase možné tyto panely používat i v místech vystavených značnému zatížení.

Díky pokročilé konstrukci mají panely Thermano univerzální způsob použití. Těmito deskami lze zateplit střechy ploché i šikmé, včetně těch pokrytých vegetací. Panely jsou vhodné i pro použití na povrchy stěn, podlah a stropů. Vzhledem k tomu, že prvky na bázi polyuretanu jsou tenké a lehké, lze je použít i ve vysoce namáhaných místech, kde není možné zvětšovat trvalé zatížení. Je vhodné rovněž připomenout, že některé typy panelů Thermano jsou odolné vůči agresivnímu prostředí.

 

10.8.2022 3:17 | autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist