Jaký bazén k moderní vile?

Vzhledem k tomu, že se jaro brzy přehoupne v léto, mnozí z vás jistě uvažují o pořízení bazénu, ať už na zahradu, nebo k domu. Výběr je jistě veliký, ale ne každý z typů nabízených bazénů na současném trhu se hodí k moderní vile.

122269-1100x618.jpg Celá galerie 40 Zdroj: archiv redakce

Právě proto jsme se rozhodli usnadnit vám tuto volbu a připravili jsme pro vás opět bohatou fotogalerii, ve které naleznete mnohé ukázky, jak osobitě a se vkusem sladit váš nový bazén a jeho okolí s vaší moderní vilou.

Vzhledem k tomu, že bazén může být nejen místem relaxace, příjemného zchlazení v průběhu letních veder a místem zábavy pro celou rodinu, ale také pravidelným tréninkovým programem, je třeba jeho volbu opravdu pečlivě zvážit. Při rozhodování bude hrát svou roli také to, jaké materiály vyberete na dlažby v okolí bazénu anebo zda si budete chtít bazén zastřešovat, abyste si mohli prodloužit sezónu třeba až o několik měsíců.

Jistě největší důraz budete klást na trvanlivost bazénu, a proto zvolíte bazén zapuštěný, který se rozhodně bude k vile víc/jak-pripravit-bazen-na-leto-mate-nejvyssi-case hodit, než bazén nadzemní. Aby bazén sloužil dlouho a dobře, je důležité vybírat nejen materiál a velikost, ale také jeho tvar. Velkou pozornost si při výběru zaslouží jistě i příslušenství, ke kterému patří filtrace, či zastřešení. Zastřešení má hned několik velice důležitých funkcí. Nejen, že chrání domácí mazlíčky před pádem do vody, prodlužuje koupací sezónu a chrání vodu před padáním listí a jiných nečistot z okolí, brání také prostupu UV záření a díky tomu se snižuje rozklad chlóru ve vodě. Proto můžeme ušetřit na chlorování vody v bazénu.

Mezi nejprodávanější tvary již dlouhodobě patří obdélník, elipsa a kruh. Avšak na své si v současnosti díky moderním flexi materiálům přijdou i zájemci o netradiční tvary. Vyrobit se dají i ledvinovité nebo osmičkové tvary bazénů.

Do moderních bazénů se často umisťuje i protiproud, reflektory a vestavěné schodiště, proto není od věci dobře promyslet také velikost bazénu, a to nejen s ohledem na počet členů rodiny, kteří se zde chtějí koupat. Standardní hloubka bazénu se pohybuje od 1,2 do 1,5 m. Pokud chcete do bazénu také skákat, je samozřejmě lepší pro celkovou bezpečnost zvolit bazén hlubší. Pro kvalitu vody je sice hlubší bazén lepší, ale na druhou stranu bazén s menší hloubkou bývá rychleji vyhřátý.

Jak je vidět, vybírat je rozhodně z čeho a hlavně je důležité zvážit při výběru všechna pro a proti, tak vybírejte pečlivě.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: pinterest.com, adelto.co.uk, theinfinitegallery.blogspot.com, linxspiration.com, hgtv.com, design-milk.com, indulgy.com, mymodernmet.com, archiproducts.com, albvr.com, umlnews.net, remodelista.com, fashiolista.com, perini.com.au

8.4.2014 12:44

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist