Jaké žaluzie do plastových oken?

V posledních letech je patrný ústup od používání záclona závěsů, ale naopak vidíme v oknech stále častěji rolety a žaluzie. Výrobci dodávají do obchodů vzorníky, z nich si lze vybrat. Jednou z možností je i dodání své vlastní látky, ze které výrobci po jejím vyztužení zhotoví roletu dle našeho vlastního přání.

120992-1100x618.jpg Celá galerie 13 Zdroj: archiv redakce

Samozřejmě jsou hotové zakoupené rolety vždy levnější, než rolety zhotovené na míru. K dostání jsou v různých velikostech a hodí se pro většinu běžných oken.

Lamelové žaluzie jsou velmi flexibilní a lze za jejich pomocí mnoha způsoby množství světla, které necháme pronikat do místnosti. Pořídit si je můžete s různě širokými lamelami a ve velké škále barev. Doporučujeme spíše nákup světlejších variant lamelových žaluzií, jelikož na tmavých se velmi brzy ukáže usazující se prach a navíc se špatně čistí.

Vertikální žaluzie se obvykle pořizují spíše do kanceláří, kde je potřeba přistiňovat velké skleněné plochy. Vhodným řešením mohou být však i pro moderní interiéry a do domácích pracoven. Vyráběny jsou z vyztužené látky.

Rolety mohou být vyrobené i ze ztužené krajky nebo voálu. Ty však spíše plní estetickou funkci, než aby dostatečně stínily.  Vybíráme je proto spíše do prostor, kde chceme okno zastínit před pohledy zvenčí.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní fotogalerie oken.

Rolety lze upevňovat buď dovnitř, nebo vně okenního výstupku. Důležité tedy bude měření  a získání správných rozměrů rolety. Jako vždy i v tomto případě platí staré známé: dvakrát měř, jednou řež. Jestliže máte okno nadstandardních rozměrů, můžete se pokusit roletu na správnou velikost seříznout. Na látku použijte opravdu hodně ostré nůžky a na roletovou tyč použijte pilku na železo.

Žaluzie a rolety – inspirativní fotogalerie

V ložnici využijete nejspíš rolety zatěmňovací, vyráběné z látky potažené plastem. Velmi využívaný je tento typ rolet i u zešikmených oken v podkroví.

Místo záclon se rolety velmi dobře hodí i do arkýře. Záclony by tam jednoznačně působily těžkosti, a tak díky roletám získáte v těchto prostorách místo na okenních parapetech, kam můžete umístit květiny. Volné místo, získané pod oknem díky použitým roletám velmi oceníte hlavně v malometrážních prostorách.

Při výběru rolet žaluzií je vždy důležité dbát na to, aby ladily s okny a dále pak s interiérovým vybavením.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: windowbuddys.com, safety1st.com, toledo-window-treatments-windows-blinds, instructables.com, marlynarts.com, justrightblinds.blogspot.com, window-dresser.co.uk, coroflot.com, windows-blinds.net, windowtreatmentny.com, bobtheblindguy.com, hopsonblindsltd.co.uk, adanacblinds.ca, southeastinstalls.com, adanacblinds.ca

12.11.2012 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist