Jaké mít nároky na podlahu do dětského pokoje?

Vybíráte novou podlahu do dětského pokoje a nejste si jisti, jaké požadavky upřednostnit? Chcete, aby byla podlaha měkká, hřejivá a zároveň co nejméně hlučná a snadno se čistila? Na co se při výběru podlahy zaměřit, vám zkusíme poradit v následujícím článku.

voděodolná-vinylová-podlaha-fatra-silvero-top-dub-elegant-1100x618.jpg Zdroj: efatra.cz

Podlaha v dětském pokoji musí vydržet opravdu slušnou zátěž. Děti po ní jezdí autíčky, malují na ni, občas ji polijí nebo na ni vysypou sušenky. Proto již při samotném výběru podlahy je potřeba brát v potaz, co všechno zakusí.

Co by měla podlaha v dětském pokoji splňovat:

  • Odolná dětským hrám a pádům předmětů
  • Teplá a měkká na dotek
  • Lehce a snadno udržovatelná
  • Voděodolná
  • Dobře tlumí kročejový hluk

V minulých letech se v dětských pokojích nejvíce objevoval celoplošný koberec. Pro děti je příjemný a teplý na sezení i chození a dokáže také výborně tlumit hluk. V čem však je jeho největší nevýhoda je údržba. A tak jej v poslední době začala nejčastěji nahrazovat vinylová podlaha s menšími kusovými koberci. Architektka a designérka Kamila Douděrová k tomu říká: „Do rodin s dětmi bych vždy doporučila kusový koberec, který je zejména pro mladší batolecí věk hodně důležitý, neboť děti si hrají hlavně na zemi.“

Co je u podlahy v dětském pokoji rovněž velmi důležité je její voděodolnost. Rozlité pití nebo kelímek od vodových barev nejsou nic neobvyklého. A právě v těchto chvílích oceníte plovoucí voděodolné vinylové podlahy, u kterých vylitou tekutinu jen lehce setřete a vlhkost se do podlahy nenasaje.

Při výběru designu podlahy myslete zejména na to, aby byla nadčasová, neboť s vaším dítkem nějaký čas jistě bude. Mezi vzory vinylových podlah již několik let kralují dřevěné vzory. Například u vinylových podlah Fatra SILVERO najdete celkem 10 dubových dekorů. „Tyto dekory mají velmi věrohodnou kresbu dřeva a vinylové podlahy jsou navíc velmi příjemné na údržbu“ říká Kamila Douděrová.

Ve virtuálním návrháři podlah si můžete zkusit, jak by vybraná podlaha vypadala přímo u vás doma.  Do aplikace si nahrajete fotku vašeho interiéru, a pak už jen jedním klikem měníte vzory a vybíráte, který bude vaší podlaze slušet nejvíce. A pokud byste nechtěli vzor podlahy vybírat přes monitor počítače, můžete si vzorek podlahy objednat až přímo k vám domů a srovnat jej se stávajícím nábytkem.

Více informací najdete na www.efatra.cz.

 

21.4.2023 5:17 | autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist