Jaké jsou výhody vytápění elektřinou? Jak snížit jeho ceny?

Vytápění elektřinou má nepopiratelné výhody, ale očekává se růst její ceny. Jak se proti očekávanému zdražení ochránit?

living.cz_titulka-1100x618.jpg Zdroj: eVisions Advertising

Praktické a bez starostí

Topení na elektřinu je v první řadě velmi praktické. Na rozdíl od plynového topení je možné instalovat skutečně všude, má snadné ovládání a lze na něm pohodlně nastavovat teplotu. Vybírat lze z několika druhů, nejjednodušší na instalaci jsou přímotopy, které lze pouze zastrčit do zásuvky a během chvíle vydávají teplo. Pro instalaci elektrokotle, nebo akumulačních kamen je třeba zažádat distributora o zvýšení rezervovaného příkonu a vyšší jistič, což vyžaduje pomoc technika. Nezapomínejme také na to, že elektrické topení neobtěžuje okolí nepříjemným zápachem, za což vás budou vaši sousedé jistě milovat. Topení na elektřinu nevyžaduje skoro žádnou údržbu a pravidelnou kontrolu danou zákonem. Lze jej snadno zapojit do systému chytré domácnosti a ovládat na dálku z mobilního telefonu, nebo tabletu.

Jak na nejlevnější elektřinu?

Ať tak či tak, za elektřinu zaplatíte vždy nemalé částky a je jistě žádoucí stlačit je na minimum. Ačkoliv vám v drátech proudí stále jedna elektřina, odebírat ji můžete od více jak stovky společností. Ty si konkurují nejenom cenou za kilowatthodinu, ale také neměnným měsíčním poplatkem, dále pak jinými službami, jako například poradenstvím. Jak tedy získat tu nejlevnější elektřinu?

  • Prohlédněte si svou smlouvu a zjistěte, kdy ji můžete vypovědět. „Smlouvy s dodavateli elektřiny se uzavírají na dobu určitou, zpravidla rok až tři, kdy může být cena elektřiny stále stejná. Dále lze uzavřít smlouvu na dobu neurčitou, kdy se cena kilowatthodiny může měnit, ale smlouvu lze kdykoliv vypovědět,“ uvádí Karolína Jonášová, marketingová specialistka společnosti Kalkulátor.cz, která srovnává ceny elektřiny.
  • Proveďte si srovnání nabídek dodavatelů elektřiny. „Do naší kalkulačky elektřiny na Kalkulátor.cz je třeba zadat údaje o spotřebě v nízkém a vysokém tarifu, dosavadním dodavateli a využívaném tarifu, jističi a distribuční sazbě. Náš algoritmus vezme do úvahy vstupní data a během chvíle zobrazí nejvýhodnější nabídky. Porovnáváme nabídky více jak 100 různých dodavatelů, dohromady více jak 500 různých ceníků,“ upozorňuje Karolína Jonášová.
  • Podejte výpověď svému dodavateli elektřiny. „S postupem změny dodavatele elektřiny našim zákazníkům rádi pomůžeme. Je třeba pouze dodržet výpovědní dobu, pokud zákazník uzavřel smlouvu na dobu neurčitou, nebo domluvené období u smluv na dobu určitou. Zákazníkům zašleme formulář, který stačí jen podepsat a odeslat na adresu dodavatele elektřiny.“

Pokud řešíte v současné situaci jak uspořit co nejvíce peněz za domácnost, ceny energií mohou být tou správnou volbou. Zkuste si prvně pohlídat zbytečné výdaje a až pak řešit ostatní možnosti jako jsou například online půjčky.

21.4.2021 11:17 | autor: Komerční prezentace
Více o tématu: změna dodavatele elektřiny

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist