Jaké jsou trendy pro vánoční dekorace roku 2014

Vánoce se nezadržitelně blíží, takže abychom se na ně mohli dokonale a s náležitým předstihem připravit, měli bychom být předem seznámeni s tím, jaké dekorace a styl ty letošní svátky klidu a pokoje ovládnou. Vánoce jsou synonymem rodinných oslav, přátelských setkání a milých překvapení. Překvapme tedy i my letos tím, že svou domácnost oblékneme do vánočního trendy hávu.

Tradiční styl

Pokud se nemůžete rozhodnout, jakou barevnou kombinaci pro letošní Vánoce vybrat, vsaďte na tradici, se kterou nikdy neuděláte chybu. Elegantní a klasická kombinace barev zelené, červené a zlaté v tomto svátečním období nebude nikdy krokem vedle. Naštěstí, tradiční červená zůstává trendem. Malé svíčky a elektrická světélka vám umožní vytvořit příjemný nádech tajemna a očekávání ve vašem interiéru. Používejte přírodní materiály, teplé dřevo a přidejte bohatě červené barvy. Můžete si vytvořit svůj vlastní věnec pomocí šišek a lepicí pistole. Potřebujete pouze pěnový kruh, na který budete lepit společně se šiškami třeba červené drobné kouličky.

Severský styl

Vůně dřeva při procházce v lese, atmosféra vánočních trhů a sklenice svařeného vína v ruce. Tahle představa vypadá dobře, nemyslíte? Tyto prvky jsou dalším trendem ve vánoční výzdobě pro letošní rok, jedná se o severský neboli skandinávský styl. Velké množství dřeva v interiéru, bavlny, lnu a papíru. Interiér je přírodní s vánočním stromečkem z jedle a dekoracemi z papírových koulí a girland z recyklovaného materiálu. Pokud žijete na venkově, jistě máte možnost získat pár větviček jehličnanů a z nich si vytvořit svůj vlastní dekor.

Monochromatický styl

O letošních vánočních svátcích rozhodně neuděláte chybu, pokud se zaměříte na jednu barvu, a to na bílou. Bereme na vědomí, že skutečný návrat k svátkům z dávných dob, to by byly závěsy a girlandy v odstínech červené a zelené. Vše je třeba kombinovat s mírou. A pokud se vám tyto dvě barvy již maličko omrzely, zkuste bílou. Bílou necháme zářit často jen samotnou ve své čistotě. Symboly jako hvězda sníh, sněhulák, perníčky a tradiční jedle, mohou být pěkné, ale za určitých okolností mohou také působit spíše jako kýč. Ale trendem je mnohem více moderní a elegantnější barva: matná bílá. Vánoce, to je zima, to je sníh, led, námraza, rampouchy a jinovatka, a to vše v bílé barvě symbolizující čistotu a příchod Ježíše na tento svět.

Přírodní styl

Nostalgie a návrat k přírodním zdrojům, to je jednoznačně přírodní styl. Zdá se, že je jedním z hlavních trendů sezóny. Ve skutečnosti byl přijat za dekorační styl přírodně laděných Vánoc skotský vzor. Červená a zelená – tyto tradiční barvy se mohou odrazit jak v dekoračním stylu jídelních stolů, tak na vánočních stromcích, i na vašem slavnostním svátečním oděvu. Pokud přidáte na vánoční stromeček malé figurky ve stylu dávných dob, atmosféra přírodních Vánoc bude naprosto dokonalá.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: realsimple.com, homedecortrends.net, decorazilla.com, familyholiday.net, thebeautifulengland.com

4.12.2014 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist