Jaké jsou možnosti zabezpečení vaší domácnosti?

Zabezpečení domácnosti je stále pro mnoho majitelů tabu. Základní problém spočívá hlavně v ceně a mnohdy také ve složitosti daného řešení. Není se tak čemu divit, že mnoho rodin prostě tiše spoléhá na to, že zrovna jejich majetku si nikdo všímat nebude. Vy však neriskujte a svůj domov si chraňte, poradíme vám, jak na to.

levnejsim-kameram-je-nutne-ve-tme-prisvecovat-drazsi-modely-toto-zvladnou-samy-a-kvalitne-1100x618.jpg Celá galerie 5 Zdroj: shutterstock.com

Vhodná investice

Málokterý majitel má na to, aby svoji domácnost zabezpečil na výbornou. Dobré zabezpečení je totiž otázkou peněz. Zásadní otázkou tak je, jak správně s dostupnými financemi naložit. Kde ubrat, aby to nebylo na škodu, a kde je naopak vhodné si připlatit, abyste úspory peněz ve finále nelitovali. V neposlední řadě počítejte také s pojišťovnou a s tím, že v případě nedostatečného zabezpečení se vám bude těžko obhajovat vaše velká škoda.

Okna a dveře

Mít kvalitní okna a dveře je určitě základ. Stejně tak jako je základ mít kvalitní kování, bezpečnostní zámek, který má ochranu proti vyvrtání či vytržení nebo odolná tvrzená skla. Dveře mohou být také bytelné s vnitřní kovovou vložkou proti vyražení či proražení. V tomto ohledu se jistě vyplatí obrátit se na renomované firmy, které mají se zabezpečením skrze okna a dveře bohaté mnohaleté zkušenosti.

Vystrašte zloděje alarmem!

Dalším možným prvkem, který dokáže zabránit vniknutí, tak i při vniknutí zloděje vyplašit a tím minimalizovat škodu, jsou různé druhy alarmů a detektorů. Za dobré peníze lze instalovat do místností již hotové systémy, které mají čidla pohybu nebo rozbití okenních tabulí.

Pak už záleží jen na vašich požadavcích, zda se aktivuje tichý alarm a na místo je přivolána ochranka, která v případě problému ihned bezodkladně uvědomí policii a pokusí se zloděje zadržet nebo zda vám dorazí pouze SMS s textem, že došlo k narušení prostoru domácnosti.

Určitě počítejte s tím, že služby bezpečnostních agentur něco stojí a každý výjezd si zaplatíte. Cenu výjezdů však můžete dobře snížit tím, že si u dané firmy aktivujete některý z jejich tarifů ochrany, v rámci kterých může být několik výjezdů i v ceně.

Co lidské oko nevidí, kameře neunikne!

Před několika lety byl kamerový systém poměrně drahým zabezpečením, kdy bylo lepší investovat radši do kvalitních dveří a oken než do kamer. Dnes tomu tak již naštěstí není a celý systém lze pořídit i za cenu kolem 10 000 Kč.

I v případě kamer máte možnost volby nočního režimu, detektoru pohybu, kdy kamera sepne pouze v případě jeho zaznamenání, nebo vše sledovat na mobilu, i když nejste doma. Při instalaci kamerového systému musíte ovšem dbát hned na několik věcí a určitě je vhodné vše probrat nejen s odborníkem přes kamery, ale také s IT odborníkem.

Jedna věc je totiž vaše bezpečnost a druhá vaše soukromí, kdy už v minulosti docházelo k zapínání bezpečnostních kamer nechtěnou osobou. V takovém případě je totiž důležité mít zabezpečenou také domácí síť, jak po hardwarové stránce, tak v rámci softwarového řešení. Mnohdy je lepší možnost mít nad vším přehled, i když nejste doma, a kamerám vyčlenit oddělenou síť, na kterou se budete připojovat zvlášť.

Čtěte také:

Pár rad na závěr

Vždy je lepší jednotlivé systémy mezi sebou kombinovat než spoléhat na jediný. Počítejte s tím, že si vás někdo může tipovat i několik měsíců a pak jeden bezpečností prvek nestačí. V případě, že se rozhodnete pořídit daný prvek, nešetřete na jeho instalaci.

Důležitým faktorem ochrany majetku je také myslet na to, že čím více budete na sociálních sítích či obecně na internetu nebo ve větším okruhu místních lidí sdělovat, že odjíždíte pryč na delší dobu, tím více se zvyšuje šance, že vás někdo vykrade.

V neposlední řadě mějte také dobrou pojistku. Ta v kombinaci s dobrým zabezpečením stojí méně peněz, než je tomu naopak. V případě problémů také jednoduše obhájíte škody a odcizené věci.

Text: Jan Vrbata, foto: Shutterstock.com

26.7.2022 2:00 | autor: Jan Vrbata

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist