Jaké jsou hypotéky s úrokem pod 4 %?

V těchto dnech jsou na trhu k dostání extra výhodné hypotéky s úrokovou sazbou dokonce pod 4 %. Měsíčně to znamená úsporu i několika stokorun, ovšem výčet podmínek, za kterých budete moci získat, vás již zdaleka tolik nepotěší.

128058-1100x618.jpg Celá galerie 2 Zdroj: archiv redakce

S výhodnými úroky půjčují jen málo a na chvíli

Když hodnota úrokové sazby vaší hypotéky začíná číslicí tři, je to určitě důvod k radosti. Když si ale domyslíte, že vám takto banka půjčí jen polovinu celkové hodnoty nemovitosti a navíc vám úroky zaručí jen na pár týdnů, je to spíše tragické. Takže pozor!

4 banky jdou pod 4 %

Například mBank nabízí tzv. mHypotéku Light. Úrok 3,7  % je časově omezená nabídka do 15. července. Zásadním limitem je však právě výše úvěru do 50  % hodnoty nemovitosti.Pokud tedy kupujete byt za 2 miliony, mBank vám půjčí jen milion. Povinné je navíc životní pojištění. A záruka výše úroku je omezena pouze do 15.7. – sazba se může změnit každého čtvrt roku!

Hypotéky s variabilní sazbou nabízí i Oberbank. Minimální sazby se pohybují kolem 4  %, klienti maximálně splňující pravidla Oberbank se pak mohou dostat i pod tuto hranici, oficiální čísla ale banka neuvádí.

Do konce července pak nabízí sazbu 3,89  % i LBBW Bank. Úvěr lze získat do 70  % zástavní hodnoty a podmínkou  je ještě  otevření účtu za 50 Kč, na který musíte posílat svou výplatu! Banka uvádí jako další podmínku minimální výši úvěru 1 milion Kč a minimální příjem domácnost 25 tisíc Kč.

Pod 4 % šla i UniCredit Bank. Základní úrok hypotéky je nastaven na 3,83 % a lze ho dále snížit pojištěním schopnosti splácet. Když si předplatíte toto pojištění na 5 let, máte sazbu 3,53  %. Sazba 3,83  % je tak garantovaná maximální sazba pro tuto chvíli. Může se ale pohybovat každý měsíc v návaznosti na sazby ČNB. Oproti mBank jsou zde poplatky navíc, třeba za mimořádnou splátku nebo přechod na fixní sazbu ve výši 2000 Kč. Nespornou výhodou je ale zase úvěr až do 85  % hodnoty nemovitosti.

Pokud zrovna nepotřebujete 100 % hypotéky, určitě se dnes na trhu najdou zajímavé nabídky.
Rozhodně ale nečekejte žádný převratný dlouhodobý zázrak! Pamatujte na okřídlený vtip o tom, že „bankéř je ten, kdo vám půjčí deštník, když svítí sluníčko, a když začne pršet, tak ho chce zpátky“.

Lucie Lukačíková
foto: archiv autora

23.6.2010 12:02

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist