Jaké barvy způsobí, že váš dům bude vypadat luxusně?

Barvy pro luxusní interiér vybírejte obezřetně. Dokáží toho totiž doopravdy mnoho, jak v pozitivním směru, tak i v tom negativním. Při volbě těch správných barev může být vytvoření luxusního drahého domu pomocí barev hotové vizuální mistrovské dílo.

barvy-pro-luxusni-interier-vybirejte-obezretne-1100x618.jpg Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com)

Barvy pro luxusní interiér vybírejte obezřetně

Barvy pro luxusní interiér

Barvy pro luxusní interiér mohou být světlé, ale i tmavé. Nevěřte tvrzení, že tmavé barvy v interiéru jsou smutné a ponuré. Správně zvolená barva totiž nemá jen sílu, aby prostor povýšila, ale může díky ní vypadat i mnohem dražší, luxusnější a rafinovanější. Tento fakt je v případě snahy o změnu s nízkým rozpočtem velkou výhrou. Protože to ve zjednodušeném slova smyslu vlastně znamená, že každému prostoru přidáte na hodnotě, když ho vymalujete.

Jaké barvy jsou pro vytvoření luxusního dojmu ty nejlepší?

Bílé stěny nemusí být nudné

Bílé stěny nemusí být nudné, pokud na ně nepoužijete jiskřivě bílou se studeným podtónem. Ty pak budí nikoliv luxusní, ale nemocniční dojem. Teplé bílé stěny vám však dávají svobodu. Ty nikdy nevyjdou z módy. Hodí se ke každému nábytku a dávají vám tu možnost ozdobit si stěny bez většího přemýšlení. Bílé místnosti navíc vypadají opticky větší a působí i prosvětleněji, protože optimalizují světlo. Pokud je třeba, je velmi snadné takové stěny opět oživit.

Tichá krása v béžové dává pocit domova i luxusu

Béžová představuje čistotu, nevinnost a nové začátky. Je sofistikovaná a nadčasová. Její neutrálnost umožňuje vyznít krásné architektuře i nábytku. Skvělé na ní rovněž je, že ji můžete použít do každé místnosti. S použitím béžové na stěnu vytvoříte navíc v prostoru dojem pořádku. Její tichá krása nám dává pocit domova i luxusu.

Šedá není pouze královnou minimalismu

Světle šedé odstíny na stěnách způsobí, že prostory budou působit větší, teplé, ale zároveň i chladné. Záleží podle toho, jaké je roční období a na jakou stranu má místnost okna. Všeobecně ale můžeme říct, že šedá v interiéru jednoduše funguje. A i ona může vypadat v minimalistickém pojetí luxusně.

Inspirujte se přírodou, tedy zelení

Zelená je uklidňující barva, která v interiéru působí především relaxačně. Reprezentuje přírodu. Zelené odstíny na stěnách v místnosti nejenže působí luxusním dojmem, ale cítíme se v takto vymalovaných prostorech dobře a pozitivně. Zelené interiéry jsou prostě harmonické. Tmavě zelené se také nemusíte bát. Tradičně se používá v klubech pro gentlemany i v knihovnách. Aby působila harmonicky, vyžaduje však zlaté metalické doplňky a masivní dřevěný nábytek. Je to ale nádherná barva, která působí luxusně i přesto, že je tmavá. Pokud si však na ni netroufáte, zkuste to alespoň s jednou smaragdovou stěnou. I ona totiž přinese do interiéru pocit luxusu.

Královská barva – červená

Červená barva je jedna z nejvášnivějších barev. Spojená je s bohatstvím a vysokým postavením. Je symbolem života. Červená se na stěnách objevuje od začátku lidské existence. A i když je s ní nutné zacházet opatrně, protože čeho je moc, toho je příliš, nebojte se jí. Existují totiž různé odstíny červené, které v interiéru vypadají prostě skvěle. Vůbec nejluxusněji v místnosti vypadá třeba vínová, marsala, šípková nebo kaštanová. Červená na stěnách si velmi dobře rozumí se zlatými kovovými akcenty a tmavým dřevem. Pokud si netroufáte na velkou výmalbu, pro luxusní nádech mnohdy stačí, když je v interiéru červená pouze jedna stěna.

S vůní levandule a švestek

Fialové se není třeba bát. Nemusí být depresivní ani agresivní. I ona ve správném barevném odstínu do interiéru vnáší dojem luxusu, zvlášť pokud je to levandulová, světle švestková, šalvějová nebo šedavě-modro fialová. Velmi dobře pak v prostoru působí v kombinaci se zlatými metalickými doplňky, béžovou, šedou, zelenou nebo žlutou.

Námořnická modrá a černá

Námořnická modrá a černá fungují v interiéru skoro stejně. Jde o velmi silné a hluboké barvy, které v interiéru působí luxusně. Nicméně pouze tehdy, když je použijete pouze na malé ploše, ideálně tedy na jedné stěně.

Vůbec nejluxusněji v interiéru vypadá hnědá barva

Možná pro celou řadu lidí toto bude překvapivé zjištění, ale víte, že nejluxusněji interiér vypadá s hnědou výmalbou? Je to neprávem ponižovaná barva, která je ve skutečnosti velmi sebevědomá a skvělá. Jakýkoliv interiér s touto barvou na stěnách vypadá draze. Navíc máte tolik možností při volbě odstínu. I když všechny vypadají dobře, nutno říct, že vůbec nejlépe na stěnách funguje bohatá hnědá v decentním tónu, který je o něco hlubší než okr. V kombinaci se zlatem působí v místnosti skutečně rafinovaně.

24.5.2023 10:19 | autor: Adriana Dosedělová | zdroj: fantasydreamhomes.com, housing.com, insider.com, rd.com, singhhomes.com, southernliving.com
Více o tématu: barvy v interiéru

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist