Jaké barvy sluší koupelně?

Čím více máme možností na výběr, tím hůře jsme schopni si vybrat. To platí o obkladech a dlažbách do koupelny snad trojnásob. Na trhu je tolik rozmanitých barev, vzorů a materiálů, že se v nich můžeme lehce ztratit. Jaké tedy jsou? Jaké barvy koupelny nosí?

124638-1100x618.jpg Celá galerie 4 Zdroj: archiv redakce

Barva koupelny dělá mnoho. Studená je příjemná v létě, navodí příjemný pocit jemného chladu, v zimě naopak působí studeně a zdá se, že je v místnosti větší zima. Na prahu třetího tisíciletí se ovšem nosí extravagance a originalita, proto nemusíme mít strach. S klidným svědomím dejme fantazii zelenou! Nicméně pozor, abychom nepřekombinovali!

Tmavé barvy jedině do velkých prostorů

Tmavé barvy jsou sice originální, malému prostoru však jedině ublíží. Více se hodí do prostornějších koupelen, i tady ale platí, že všeho moc škodí. Tmavá proto může být maximálně jedna stěna, na které se potom dobře vyjme světlé umyvadlo nebo skříňky. Malou koupelnu tmavá barva opticky zmenší a navíc dodá pocit stísněnosti.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie koupelen

Do malé koupelny se proto hodí světlejší barvy, které koupelnu prosvětlí a opticky zvětší. Bílá sice příliš originálně nezní, pro koupelnu však rozhodně není šlápnutím vedle. Stačí obměnit doplňky a koupelna se v mžiku stává zcela novou!

Chceme-li však i přesto použít tmavší barvu, která je navíc v lesklém provedení, musíme si být vědomi toho, že na lesklých obkladech bude vidět každá kapka. I ta čistá.

Současné trendy se spíše obracejí na praktičnost a jednoduchost než na zdobení a kudrlinky, jak tomu bylo zvykem dříve. Jednoduché obklady i dlažba dají vyniknout zajímavým doplňkům. Neobvyklé tvary zařizovacích předmětů se tak zbytečně nebijí s výraznými barvami.

Návrat k přírodě

Největším trendem jsou přírodní materiály, které však právě v koupelně nejsou „tím pravým ořechovým“. Vlhkost a celkově jiná atmosféra vodního království jim totiž příliš neprospívá. Dřevo, které koupelnu příjemně proteplí a navodí atmosféru podobnou zbytku obývacího prostoru, si proto mohou dovolit hlavně majitelé obrovských koupelen, kameny jako mramor nebo žula by v malém paneláku taky moc parády nenadělaly. Nehledě na to, že jsou mnohem náročnější na údržbu.

Martina Tlachová
Foto: Grand Princ, Dům a byt

26.10.2007 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist