Jaká bude koupelna za deset let? Bude mít velká okna a vanu uprostřed!

Představovali jste si někdy, jak by jednou měla vypadat vaše koupelna? Asi bude vybavena moderními technologiemi, ale co se týká designu, zřejmě v ní budou převažovat přírodní materiály, jako jsou dřevo a kámen. A bude mít nádherný výhled!

obr.05_ravakformy-matrix-2016-1100x618.jpg Celá galerie 15 Zdroj: Ravak

Dosud sloužila koupelna spíše k očistě těla, ale v poslední době se její úloha mění. Postupem času by se z ní měla stávat spíše relaxační místnost, místo, kde lze pohodlně odpočívat. Dominovat by tam měla velká okna a masážní vana se zabudovaným osvětlením. Zároveň by ale měla umožnit identifikovat konkrétního uživatele a třeba preventivně sledovat jeho fyzický stav.

V naší fotogalerii se můžete podívat na koupelny, které mají k tomuto modelu už docela blízko.

Komfortní oáza klidu

Podle různých studií bychom za několik let měli relaxovat v rozlehlé koupelně, kde by neměla chybět centrálně umístěná vana, podlahová sprcha a pohodlné křeslo nebo lehátko. Při poslechu hudby byste měli upírat zasněný pohled do dáli, což by vám měly umožnit velké prosklené okenní tabule.

Všechno by mělo být vyrobeno z vysoce kvalitních, ale zároveň přírodních materiálů. Linie výrobků by měly být hladké, tvary přirozené, organické. Prostředí koupelny by prostě mělo být skvělou kompenzací našeho hektického životního stylu.

Masáž bolavých zad i duševní terapie

Z koupelny se brzy stane místo nejen pro tělesnou, ale i duševní očistu. Samozřejmostí bude nejen komfortní prostředí, ale i dokonalé technologické vybavení. Speciální zrcadlo vás při vstupu identifikuje, vyhodnotí vaši momentální náladu a automaticky se zapnou čidla, která budou průběžně monitorovat vaši hmotnost, krevní tlak, tepovou frekvenci anebo třeba regulovat vámi preferovanou teplotu vody.

Masážní trysky a proudící teplý vzduch vám namasírují bolavá záda. Dobrou náladu zajistí pomocí vestavěných různobarevných světel chromoterapie. K tomu přispěje poslech relaxační hudby či sledování oblíbeného filmu.

Návrat k přírodě s hi-tech technologiemi

Přestože kolem sebe v jenom kuse slyšíte, že by se člověk měl vrátit k původnímu životnímu stylu, vývojáři a designéři to evidentně neberou až tak doslova. Mobil nebo notebook byste sice měli před vstupem do koupelny odložit, ale jinak se moderních technologií zříkat nemusíte. Naopak! Koupelna by vám měla jednou zcela běžně poskytnout dokonce i různé osobní biometrické informace.

Text: Ivana Kukalová

10.1.2017 5:30

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist