Jak začlenit provazy, lana a šňůry jako dekoraci do interiéru

Lana a provazy přinášejí do interiéru námořnické prvky a podtrhují atmosféru spojenou s létem. Tyto prvky jsou vhodné nejen jako dekorace pro plážové domy a letní sídla nebo chaty u vody, ale i do průmyslově laděných interiérů nebo do prostor zaměřených na muže a jejich koníčky.

Jak tedy vyzdobit pomocí lana interiér? Nabízí se hned několik různých způsobů. První možností je přímá koupě nábytku, který má již nainstalované lano od výrobce. Lano může mít úlohu úchytek, madla anebo pouze sloužit jako dekorační prvek. Zakoupit můžete noční stolky, konferenční stolky (obr. č. 13, 15 a 28), nebo skříňky vybavené lanem místo úchytek, případně židli, či křeslo, která má místo sedáku lano jako výplet (obr. č. 32).

Lano můžete používat jako závěsný prvek k umístění poliček (obr. č. 18 a 19), na interiérovou nebo exteriérovou houpačku (obr. č. 9, 35), nebo třeba pro děti do dětského pokoje anebo jako madlo ke schodišti (obr. č. 8 a 17). Velmi zajímavou myšlenku přinášejí lana, která slouží jako závěsné lampy, netradiční interiérové osvětlení (obr. č. 1 a 8). Také k přepažení místnosti můžete využít silné lano, jako dělící pruh (obr. č. 6) místo klasického paravánu.

Pokud máte venkovní nábytek, který se vám jen velmi těžko uskladňuje, použijte lana, jako závěs pro umístění tohoto nábytku. Ušetříte díky tomuto nápadu spoustu místa a zabráníte tomu, aby se zahradní nábytek zbytečně ničil vlivem počasí.

Lano nebo spíše provazy mohou sloužit i jako dekorace určitých předmětů, které již došly nějakým způsobem v minulosti k úhoně a je třeba je vyspravit nějakým vhodným způsobem. Zapojte svou fantazii a olemujte například zrcadlo v koupelně provazem anebo rámečky na fotky sjednoťte všechny v provazovém designu. Ti zručnější z vás mohou z lana nebo provazů zkusit uplést košíky (obr. č. 4), nebo závěsy na pokojové květiny, případně s nimi vyzdobit sklenice (obr. č. 5), aby se v nich lépe držely horké anebo naopak ledové nápoje.

Z lana se můžete pokusit vytvořit i nějaký nápaditý nápis na zeď (obr. č. 10), lano připevnit a ponechat ho na zdi jako dekoraci (obr. č. 10), anebo zkusit z čistého nepoužívaného sisalového nebo lněného lana vytvořit dekoraci tak, že jej jednoduše smotáte a umístíte do prázdného kulatého akvária (obr. č. 25). A máte-li v rodině skutečného námořníka, možná ho potěšíte zarámovanou sbírkou lodních uzlů, kterou mu věnujete třeba k narozeninám.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: pinterest.com, digsdigs.com

9.6.2014 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist