Jak zabezpečit dům během dovolené?

V letních měsících, které jsou pro mnohé z části i dobou dovolené, je aktuální otázka zajištění vlastního domu před nezvanou návštěvou. Komplexní systém ochrany domácnosti se postará o klidné spaní, nejen během dovolené. Inteligentní dům se totiž o sebe postará bez problémů sám.

109137-1100x618.jpg Celá galerie 4 Zdroj: archiv redakce

Produkty komplexního zabezpečení ulehčí nejen odjezd na dovolenou, ale každý odchod z domu. „Nemusíte již obcházet celý dům a kontrolovat, jestli jsou zhasnutá světla a vypnuté elektrické přístroje, zda jsou zatažené žaluzie, nebo jste nezapomněli zkontrolovat bazén. Vše nyní při odchodu zkontrolujete z jednoho místa, například přes dotykový displej zabudovaný ve stěně,“ konstatovala Alena Janotová, manažerka marketingu společnosti, zabývající se komplexními zabezpečovacími  systémy domů.

Inteligentní elektroinstalace totiž hlídá pohyb v domě, dokáže odhalit narušení objektu vloupáním, umí zabránit vzniku požáru a zatopení, vypnout okruh zásuvek a mnoho dalšího. Inteligentní systém je naprogramován podle přání zákazníků a je schopen pohlídat chod celého domu dle přání jeho majitelů. Navíc je uzpůsoben tak, aby se choval ekonomicky a šetřil energií.

Další výhodou tohoto systému je, že pokud jste delší dobu mimo domov, je možné nastavit si simulaci přítomnosti. Ta spočívá v automatickém ovládání rolet v závislosti na čase, náhodném spínání osvětlení a zalévání zahrady. Pro okolí je tak skoro nemožné poznat, že jste právě mimo domov.

Celý proces je možné kontrolovat díky vzdálenému přístupu přes internet anebo z mobilního telefonu a mít tak celou dobu přehled z kterékoliv části světa. O každé změně systém sám informuje pomocí SMS zprávy a je tak možné hned reagovat. „Pokud chcete během své nepřítomnosti doma vyvětrat, stačí jen zmáčknout tlačítko a systém to udělá za vás. Inteligentní systémy uvítáte nejen v létě, ale také během zimy, kdy si ráno při odjezdu z hor nastavíte, že chcete zatopit a přijíždíte do již krásně vytopeného domu,“ popisuje výhody systému Alena Janotová. Můžete se také vzdáleně připojit ke kamerám a dům či okolí zkontrolovat. Kamery lze nastavit tak, aby zaznamenávaly pohyb.

Systém tak zaručuje nejen komfort, úsporu energie, pocit bezpečí, ale také dům plný života za každých okolností.

Čtěte také:

Dřevěná terasa: luxus pro každého

Dveřím budou letos dominovat čisté linie a tepelné úspory

Zděný dům nebo dřevostavba?

zdroj. elkoep.cz
foto: elkoep.cz, asaltulis.com, localkicks.com, mydigitallife.info, baylec.com.au

19.7.2011 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist