Jak vyzdobit byt? Inspirujte se u světových designérů

Někdy si neseme určitý vzor z domova, jindy se inspirujeme v časopise. Někdo dekor odmítá, jiný byt přeplňuje vším, co získá jako dar či suvenýr z cest. A jsou i tací, kteří kdysi kdesi pochytili nějaká stará pravidla a trvají na tom, že obrazy musí viset ve stejné výšce.

Současný přístup k dekoraci je už někde jinde, vyvíjel se i v době, kdy se u nás usazovala uniformní šeď. Navíc tehdy na drahé obrazy a krásné předměty lidé většinou neměli (nebo jim při dostatku peněz zase chyběl vkus) a všichni byli rádi, že vůbec sehnali pračku či válendu, která se brala, když přišla, a ne podle toho, jestli se do vašeho bytu barevně hodí.

Také ze současných bytů hodně vymizely knihovny, které jsou samy o sobě tou nejdekorativnější částí interiéru, a k lampám a dalším svítidlům se chováme dost macešsky.

Projděme si tedy obrázky z veletrhů, a ujasněme si s jejich pomocí, jak současný dekor vypadá. Úvodní série osmi obrázků je přímo z expozic, kde si mnohdy nemůžete vybrat ani vhodný úhel pro fotografii, ani lepší osvětlení. Ale pro ilustraci toho, jak současní designéři pracují s dekorací, nám určitě postačí.

Text: Vladimíra Storchová
Foto: SIM Milano, M&O Paris, autorka

5.9.2016 10:06

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist