Jak využít spojovací chodbu mezi pokoji

Chodba je neoddělitelnou součástí bytu nebo domu. Buď je příliš malá, že se v ní sotva otočíme nebo zase příliš velká, že nám ubírá obytný prostor. Co s tím? Je nějaký recept, jak ji prakticky využít?

119356-1100x618.jpg Celá galerie 34 Zdroj: archiv redakce

I taková obyčejná chodba mezi pokoji se nemalou měrou podílí na celkové atmosféře vašeho bydlení. Vždyť každá návštěva přicházející do vašeho bytu vlastně nejdříve prochází předsíní a chodbou, než se dostane do obývacího pokoje či pracovny a vytváří si tak první dojem z vašeho bydlení na základě často velmi opomíjené a nedoceněné součásti každého interiéru.

Jak by tedy měla vypadat taková spojovací chodba mezi pokoji? Inu záleží na vás a vašich preferencích. Obecně by se dalo říci, že by měla být nejen praktická, ale především elegantní korespondující se zbytkem interiéru a vaším osobním vkusem. Co se týče praktičnosti, je třeba vybavit chodbu vhodným nábytkemúložnými prostory, které nejsou příliš nápadné, nestrhávají příliš velkou pozornost a neubírají na funkčnosti samotné chodbě. Stále by tedy měly umožňovat snadné a bezproblémové projití z jedné strany na druhou.

Chodba v podobě skladu s rozměrnými skříněmi, příliš velkými policemi, krabicemi, regály a dalším harampádím to asi není to pravé. Vždycky pamatujte, že chodba je to první, co u vás vaši hosté uvidí. Nezáleží ani tak na velikosti vybavení chodby, ale hlavně na jeho správném použití. Pokud máte na chodbě velký výklenek ve zdi, klidně jej využijte k vytvoření vestavěné skříně. Nezapomeňte však použít příjemné elegantní materiály a výsuvné otvírání, které nebude nikterak umenšovat samotnou chodbu.

Menší úložné prostory i suvenýry z cest
Spojovací chodby jsou ideální pro umístění menších úložných prostor, moderního designového nábytku, zrcadla, věšáku, lampičky, rohové skříňky, lavičky, starobylého křesla s výhledem do krajiny i vkusných poliček se suvenýry s cest. Na stěny si pak můžete klidně zavěsit zarámované fotografie, ať už vlastní výroby nebo portréty vašich nejbližších pořízené v průběhu času. A až k vám přijde návštěva tentokrát, náměty k hovoru v podobě poslední dovolené nebo významných rodinných událostí máte připraveny ještě před příchodem do pokoje.

Text: Martin Sůkal
Foto: shelterness.com, homeklondike.com, houzz.com, howtohome.co.uk, shelterness.com, stagetecture.com, wardrobedoorsdirect.co.uk, inspirationforhome.blogspot.com, shelterness.com, femaleways.com, ikeafamilylive.com, hometrendesign.com, homedit.com, cabinet.de, furniture.trendzona.com, furniture123.co.uk, naurahomedesign.com, abhomeinteriors.com, marieburgosdesign.com, fancyhomelife.blogspot.com, blog.mocha.uk.com, jpmdesign.blogspot.com, serenityindesign.blogspot.com, shelterness.com, justinetaylor.tumblr.com, justinetaylor.tumblr.com, 360-interiordesign.co.uk, homeincast.com, designshuffle.com, freshpalace.com

27.12.2012 2:08

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist