Jak vysoký je váš konferenční stolek?

Tento malý kus nábytku, bez kterého bychom si možná jen stěží dovedli představit, nazýváme možná až příliš formálně „konferenčním“ stolkem. K čemu ho vlastně používáte? Pro odkládání dálkových ovladačů na domácí kino a skleniček a šálků? Možná u něj jíte a nebo byste to chtěli dělat a možná právě přemýšlíte, jaký „konferenční“ stolek si vlastně pořídit. Víte co je nejdůležitější?

Odpověd na otázku pátrající po důležitosti nebo nedůležitosti některých kritérií výběru konferenčních stolků jsme položili zcela záměrně a existuje na ní v postatě jedna správná odpověď. Nejdůležitější je vědět, jak budete se stolkem zacházet a k čemu jej budete používat. Zdali tedy bude jen ozdobou, nebo místem pro odložení věci tak, že pro jejich opětovné uchopení budete muset znovu vstát z pohovky a naklonit se ke stolku, a nebo jestli to bude stolek, který vám díky svým rozměrům svěřené věci „podá“ a vy u toho budete moci ležet. A až tohle všechno budete vědět, pak si uvědomíte, že tím základním a klíčovým parametrem uživatelského komfortu konferenčního stolku je jeho výška.

Velká inspirativní galerie stolů


Nízký a nebo vysoký?

Současný trend chápe konferenční stolek spíše jako něco velmi nízkého, co funguje jako odkládací plocha, která většinou není dosažitelná přímo z pohovky či křesla a ke které je potřeba vstát a pak se hluboce předklonit. Takového stolku se přirozeně jíst nedá.

TIP: pokud budete chtít stolek využít také při konzumaci potravin a nápojů, pak bude jistě lepší zvolit stolek minimálně stejné výšky, jakou má sedák pohovky či křesla, tedy cca 35 – 45 cm.

Ale jde to i jinak

Zajímavou variantou je použití nízkého stolku, který je vlastně jen označeným místem na zemi pro odkládání zamýšlených předmětů a současné užití jakého si servírovacího stolku, který je dostatečně vysoký tak, aby vám „podal“ třeba natolik choulostivý předmět, jakým je sklenice plná červeného vína, kterou hodláte vypít na světle čalouněné pohovce. Podobné stolky (viz obr.) si můžete pořídit i dva a současně si přitom užívat velmi pohledově atraktivní a vlastně tak trochu nepraktický nízký „konferenční“ stolek, kolek kterého jistě lidé nikdy „konferovat“ nebudou, ale můžou si na něj položit třeba TV ovladač tak, aby neležel neošetřeně rovnou na podlaze, byť pokryté kobercem s vysokým chlupem.

Red.
Foto: JV Pohoda, Nuevalinea

13.2.2009 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist