Jak vypadají současné moderní kuchyně

Moderní kuchyně současnosti, to je především styl navržený odborníky k plné spokojenosti jejich uživatelů. Mnoho nových nápadů se projevilo a následně odrazilo i v používání kuchyňských spotřebičů, jejichž ovládání je v prvé řadě tak trochu snem ale také skvěle promyšlenou a do detailů propracovanou vizí o kuchyních budoucnosti.

V moderních kuchyních se projevují vždy nejvíce kvalitní provedení skladovacích prostor, funkční a inovativní technologie u spotřebičů a také sofistikované truhlářství. V současné době jsou to však nejvíce nové technologie, které hrají prim při zařizování nejen moderních kuchyní, ale i celých bytů a domů. Elektronika a domácí spotřebiče k sobě mají v současnosti tak blízko, jak tomu doposud nikdy nebylo. Budoucnost v této oblasti je jasně nastavena – domácí spotřebiče budou ovládány prostřednictvím chytrých telefonů, tabletů a smart TV, což znamená, že budou zapojeny do systému inteligentního řízení domácnosti.

Kuchyně na míru – inspirativní fotogalerie

Možnosti vzájemného propojení těchto zařízení s domácími spotřebiči jsou takřka neomezené. Máte-li například problém se zapamatováním surovin při přípravě pokrmů, můžete si v kuchyni do pracovního prostoru promítnout recept jako multi-touch projekci.

A pak jsou tu ještě věčně kladené otázky ohledně spotřeby elektrické energie.  I na tento problém je tu však řešení. Představují ho inteligentní měřiče, které jsou zároveň klíčem k inteligentním sítím. Ty mají takové možnosti, že jsou schopny směřovat spotřebu el. energie na období nízké poptávky případně na dobu, kdy je elektřina levná, což obvykle znamená využívání obnovitelných zdrojů energie.

Máte problémy s pečením? Neustále se vám nedaří ve vaší troubě cokoli správně upéct a nespálit? Pak je to skvělá možnost využívat vynález v podobě trouby, která dokáže automaticky vybrat správný program pečení, a to navíc bez jakékoli nutnosti dotknout se tabletu nebo telefonu při práci ušpiněnými prsty.

A kdo by nechtěl dnes ušetřit, ať už čas nebo energie, proto jsou všechna tato vylepšení přinášející závan čerstvého větru do našich kuchyní, tak vítaná. Domácí spotřebiče totiž představují až 50 % veškeré spotřeby elektřiny.

Pořídíte-li si tedy moderní kuchyň podle současných trendů, učiňte to zvesela a bez váhání a vaření v této kuchyni pro vás bude radostí!

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: google.com, moderndesignkitchens.com.au

23.6.2014 12:46

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist