Jak vypadá romantická kuchyň? Inspirujte se

Co to pro vás znamená „romantická“ kuchyň a jak se vlastně onen romantizmus v kuchyni projevuje? A jak se romantika v kuchyni dělá? Je to vlastně jednoduché. Ukažte prstem na některou z fotografií pod tímto článek a uvědomte si pak, čím konkrétně vám právě taková a žádná jiná kuchyň připadá „romantická“.

127452-1100x618.jpg Celá galerie 6 Zdroj: archiv redakce

Když se řekne slovo „romantizmus“ pak si asi většina z nás představí něco dramatického, osudového a asi i tajemného nebo mostného. Romantická hudba bude většinou taková, která je smyslná,  určitě smutná a možná  až ponurá. Když se ale mluví o romantickém interiéru, pak ten je nejčastěji podobný tomu, co bychom mohli dnes nazvat „venkovským“ stylem a nebo stylem připomínající měšťanskou domácnost 19.století.

Kuchyně – velká inspirativní fotogalerie

Stále stejná otázka: jak vypadá romantická kuchyň?

Ať už je to jakkoliv, ať už bude romantická kuchyň připomínat zmíněnou měšťanskou domácnost, zámecké prostředí a nebo venkov, vždy bude tím hlavním nástrojem romantické nálady a výrazu její odkazování se k historii. Romantická kuchyň bude vždy jakoby stará, přicházející z doby více či méně dávno minulé, kdy z pohledu dnešního člověka byl svět „ještě dobrý“, kdy tradice měla své ctitele atd.

Nezbytným znakem romantické kuchyně je tedy jistě její „staroba“ či správněji napodobování starého historického stylu či slohu, čili historizmus. Chceme-li romantickou kuchyň, budeme v katalozích firem hledat kuchyň „klasickou“ či „rustikální“, případně „country styl“.

A jak se dělá romantická kuchyň?

TIP 1: aby romantická atmosféra vaší kuchyně vyzněla v plné síle, bude možná dobré velké elektrospotřebiče „schovat“, respektive vestavět do nábytku tak, aby svou novostí a současným vzhledem nekazily celkový dojem.

TIP 2: pro autentičtější efekt volte povrchovou úpravu, kterou výrobci nazývají různě, ale ve většině případů se jedná o „patinu“ či „drásanou patinu“, čili o povrch, který dodává novému nábytku punc opotřebovanosti či staroby.

Red.
Foto Aldus, Hanák nábytek

15.2.2010 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist